Fudbaleri Partizana iz prve su preskočili startnu prepreku u trci za Ligu šampiona. Mada je velškom prvaku Rilu ostalo još 90 minuta nade u senzacionalnu eliminaciju najboljeg srpskog tima, teško je čak i zamisliti da crno-beli u svojoj Humskoj neće još jednom pretrčati preko žilavih ostrvskih poluamatera, a kamoli da će u beogradskom revanšu, sledećeg utorka, prokockati velikih 4:0 (3:0) sa sinoćnjeg gostovanja.

Ril – Partizan 0:4 (0:3)

Strelci: Krstajić 17, Kleo 18, Diara 45+1, Đorđević 69. Stadion: Bel Avi. Gledalaca: 1500. Sudija: Sezar Munjiz Fernandez (Španija). Žuti kartoni: Šerbon, Vilijams, Konli (Ril).

RIL: Kendal, Nejlor, Stuns, Horan, Strong, Li, Oven, Holden, Vilijams (od 55. Li Hant), Šerbon (od 71. Konli), Roberts.

PARTIZAN: M. Božović, Stevanović (od 72. Knežević), Đorđević, Gavrančić, Krstajić, Petrović, Tomić (od 72. Vujović), Moreira, Ilić, Kleo (od 83. Bogunović), Diara.

Trudili su se domaćini iz petnih žila da gostima makar zakomplikuju već viđeni plasman u treće kolo kvalifikacija, ali nisu ništa mogli protiv bržeg, skočnijeg, snažnijeg, tehnički veštijeg i taktički pametnijeg rivala. Sporadični izleti iz bunkera pred Kendalovom mrežom i dve šanse Holdena (46, 80. minut) bili su preslabi klipovi u točkovima „parnog valjka“, koji je po potrebi oduzimao i dodavao „gas“ u, ispostavilo se, pripremnoj utakmici, više za prava iskušenja u finišu borbe za prestiž i milione evra.

Ko kosi, a ko vodu nosi u ovom dvomeču bilo je jasno već posle prvog poluvremena. Iskusni štoper Mladen Krstajić (ovog puta dejstvovao na mestu levog beka umesto pošteđenog Obradovića) u 16. minutu efektnim šutem pod prečku, iz slobodnog udarca, otvorio je goleadu. Nastavio ju je brazilski centarfor Kordova Kleo u svom stilu, glavom, na idealan centaršut vrlo zapaženog desnog krila Ilića, postigavši prvi pogodak u zvaničnom debiju posle letošnjeg dolaska iz Zvezde (18.). Da su crno-beli napravili moćan napadački tandem pokazao je prošlosezonski prvi strelac ekipe Lamine Diara, pošto je, posle Ilićeve prečke i Tomićevog driblinga, šutem po sredini šesnaesterca obe ekipe ponovo vratio na centar prilično malog, ali po svim standardima UEFA opremljenog Bel Avi stadiona u Rilu.

Sudbinu Velšana zapečatio je Nenad Đorđević. Iako je u nastavku dozvolila nešto hrabrijem rivalu češća približavanja golu Božovića, četa trenera Jokanovića je preko svog kapitena obezbedila još najmanje dve evropske utakmice. Tomić je dobro izveo korner sa desne strane, a jedini član generacije koja je 2003. izborila istorijski plasman u Ligu šampiona glavom (69.) postavio praktično nedostižnih 4:0.