Javnost ali i opozicija nemaju tačne informacije o pravom stanju u bolnicama i domovima zdravlja širom Srbije, njihovoj snabdevenosti potrebnom zaštitnom opremom kao ni o broju inficiranih lekara i medicinskog osoblja.
Upitan s kakvim informacijama raspolaže o tome da li su lokalne bolnice postale glavna žarišta i kako to suzbiti, predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas kaže da u stranci koju vodi niti u savezu za Srbiju raspolažu preciznim informacijama.
– Nemamo precizne informacije. Mogu samo da podsetim da smo danima početkom marta upozoravali da se prvo moraju zaštiti zdravstveni radnici, jer će njih virus prve pogoditi. I da nas, kao i obično, niko nije slušao – rekao je Đilas za Danas.
Njegov stranački kolega, Brajan Brković, predsednik Inicijativnog odbora SSP u Novom Sadu postavio je juče pitanja predsedniku vlade Vojvodine Igoru Miroviću i pokrajinskom sekretaru za zdravstvo Predragu Gojkoviću.
On ih pita, zašto je 28. marta večernja smena sestara u Korona centru dobila zaštitnu opremu tek nakon otvorene pobune, zašto zaposleni u Urgentnom centru Kliničkog centra Vojvodine imaju pravo samo na jednu masku tokom 12 sati smene ili 24 sata dežurstva, zašto specijalisti interne medicine ne dežuraju u Korona centru, zašto je na prijemnom delu Urgentnog centra KCV tek 26. marta fizički odvojen deo za potencijalno zaražene pacijente i zašto zaposlenima u KCV još uvek nije omogućen poseban ulaz u Urgentni centar, čime bi se smanjila mogućnost njihove infekcije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.