Novak Đoković je posle brojnih preokreta i neverovatnih brejkova uspeo da savlada Markusa Bagdatisa sa 2:1 (6:7, 6:3, 6:4) u polufinalu turnira u Dubajiu (nagradni fond 2 233 000 dolara). Srpski teniser imaće priliku da u subotnjem finalnom duelu od 16 časova protiv Mihajla Južnog osvoji prvi pehar u sezoni i da ujedno odbrani prošlosezonsku titulu u najpoznatijem gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Nole je u prvom setu dozvolio rivalu da u dva navrata neutrališe njegov brejk prednosti. Đoković je u taj-brejku (7:2) praktično poklonio uvodni set upornom Kipraninu. Prava drama viđena je u drugom delu meča. Bagdatis je imao čak 11 prilika da oduzme servis rivalu, ali nikako nije uspevao da zada odlučujući udarac srpskom teniseru. Za razliku od njega, Đoković je nekako prevazišao letargično stanje, udarci su mu bili mnogo precizniji, tako da je od tri ukazane prilike čak dva puta napravio brejk, čime je izjednačio rezultat u setovima. Dosta čudna podloga primorala je obojicu tenisera da promene obuću. Načinom na koji se kretao u trećem delu duela, izgedalo je kao da je srpski teniser umesto patika obuo sprinterice. Sigurnijom igrom Nole je brzo oduzeo servis Bagdatisu, a zatim rutinski priveo meč kraju.