„Niti sam ja Bil Klinton, niti ste vi i te koje pominjete Monike Levinski. Sve što je rekla Marinika Tepić su gnusne laži i jedino je tačno da će neko zbog svega ovoga morati u zatvor, a to će biti Đilasova glasnogovornica.“
Ovako je Dragan Marković Palma, lider Jedinstvene Srbije, poslanik i predsednik Skupštine Jagodina pokušao da se odbrani od optužbi da je u hotel „Alfa“ u Končarevu na bunga-bunga žurke, kojima su prisustvovali i njegovi koalicioni partneri, „privodio“ žene, ali i devojčice, radi zabave.
Međutim, u samo jednom danu, svedočenjem jednog čoveka koji je radio u hotelu „Alfa „, srušen je 20 godina građeni mit o Palmi kao srpskom domaćinu, porodičnom i patrijarhalnom čoveku.
Rođen je 1960. u selu Končarevo, gde je odrastao u imućnoj seljačkoj porodici.
Završio je trogodišnju školu učenika u privredi, a zbog skromnog obrazovanja više puta je zasmejavao naciju.
I onda kada je tvrdio da su mu svi pevači pevali, osim Betovena i Šopena, jer je bio mali, ali i kada nije znao da se doktori ekonomije ne bave medicinom.
Da bi u budućnosti bar izbegao slične gafove, angažovao je lektora da ga bar nauči da govori.
I nagrada je došla, postao je menadžer godine, a kako stoji u zvaničnoj biografiji počeo je tako što je ocu pomagao pri vađenju peska iz Morave i pečenju cigle.
U mlađim danima iznajmljivao je šatre i pribor za veselja, a kasnije organizovao i nastupe pevača na seoskim svetkovinama.
Sa estrade je prešao na špediciju.
Kupio je špediter i „konjče“ i počeo da se bavi transportom, najčešće uglja.
Brzo je uvideo da se tu može dobro zaraditi i uz pomoć prijatelja dobio je monopol za snabdevanje ugljom sindikata Fabrike kablova i Vojsku Jugoslavije. A onda je počeo da širi biznis.
Trgovac automobilima postao je 1996. i tada je najavio da će prodavati „audi“, „golf“ i „pasat“. U leto 1997. osnovao je TV Palma – plus, a poseduje i kik-boks klub „Palmini tigrovi“ i predsednik je Fonda „Treće dete“ za Pomoravski okrug.
U politički život uključio se 1993. kada je sa Željkom Ražnatovićem Arkanom i Borislavom Pelevićem osnovao Stranku srpskog jedinstva, a 1998. postaje potpredsednik SSJ.
Bio je jedini odbornik SSJ-a u Jagodini posle izbora 1996.
Na izborima 2000. izabran je za republičkog poslanika sa liste SSJ.
U toj stranci ostao je do 2003. a naredne godine osnovao je JS, koja je osvajala najviše glasova u Jagodini i Pomoravlju i na vlasti je do danas.
Kada je Jagodina dobila status grada, on je postao i gradonačelnik, ali s obzirom da je bio i poslanik u Narodnoj skupštini, nakon dužeg opiranja, zbog sukoba interesa, morao je da podnese ostavku.
Na svim sledećim izborima birao je za sebe bezbedno mesto predsednika Skupštine Jagodine.
Na vlasti se zadržao toliko dugo, zahvaljujući socijalnom programu koji je uveo, kao što je besplatan prevoz za penzionere na teritoriji opštine, ekskurzije za decu, studente i penzionere, besplatne tezge na pijacama, davanja za trudnice i decu, a i sada već ona čuvene pomoći „2.000 dinara za gospođu, 3.000 dinara za gospodina“.
Kada Palma jednog dana bude sišao sa vlasti u Jagodini, tada će stanovnici ovog mesta moći da vide koliko je koštao ovaj socijalni program i u kolikim su dugovima oni i njihova deca.
Marković živi u rodnom Končarevu, kako voli da kaže u devetočlanoj porodici. Oženjen je, ima dva sina i dvoje unučadi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.