Loše vesti iz prestonice Velike Britanije brzinom svetlosti proširile su se našom zemljom. Košarkaši Srbije izgubili su i poslednji meč na turniru u Londonu. Ovoga puta bolji od „orlova“ bili su košarkaši Francuske (80:77), sa kojima ćemo se sastati i u uvodnoj grupi na Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

Izabranici Dušana Ivkovića ponovili su bledo izdanje iz prethodnih duela protiv Australije, Velike Britanije i Hrvatske. Fizički nadmoćniji francuski NBA igrači lako su u igri jedan na jedan rešavali sve varijante u napadu. Naši košarkaši imali su problema u odbrani, naročito prilikom protivničke igre dva na dva. Konstantno su preuzimali u defanzivi što su Parker, Dijao i Batum lako rešavali. „Trikolori“ su u jednom trenutku vodili sa više od 20 poena razlike. Pokušao je Ivković čestim izmenama da pronađe dobitnu bekovsku kombinaciju, ali osim Bjelice na mestu trojke, nijedan srpski bek nije uspeo da u igri jedan na jedan prodorom i povratnim pasom razigra saigrače. Sporom i bezidejnom igrom Krstić i saigrači omogućili su rivalu da postigne više lakih poena. Činilo se da će usled lošeg šuta sa distance srpskih bekova naša reprezentacija doživeti rezultatsku katastrofu, ali je kombinovana petorka plavih u poslednjoj četvrtini iskoristila indolentnost rivala. Rašić i Mačvan pogodili su nekoliko trojki iz teških, neizgrađenih situacija, dok je u odbrani Marjanović zatvorio reket. Srbija je tri minuta pre kraja povela (72:71), međutim povratkom Parkera, Noe i Batuma „trikolori“ su dobili sigurne opcije u napadu uspevši da nanesu poraz našoj reprezentaciji.