Mančester siti je nakon pobede protiv Čelsija – 2:0 (0:0), zadržao minimalne šanse u borbi sa Junajtedom za šampionsku titulu u Premijer ligi. Jaja Ture u 63. i Karlos Tevez u 85. minutu rešili su pitanje pobednika, mada je zapravo Džo Hart možda i najzaslužniji za trijumf Sitija.

Posle potpuno nezanimljivog prvog poluvremena, Čelsi je u uvodnim minutima nastavka imao šansu da povede. Kiks Kola Turea, koji je loše procenio putanju lopte, naterao je Harta da sruši Demba Bu, posle čega je sudija Mariner dosudio penal. Hart je sjajnom paradom odbranio šut Lampardu sa bele tačke, što je bio znak da se domaćin presabere i zaigra znatno bolje. Gosti, u čijim je redovima Ivanović odigrao čitav meč na desnom beku, nisu stvorili šansu do kraja utakmice, dok je domaćin imao nekoliko prilika. Jaja Ture je u 63. minutu sjajnim prijemom izbacio dvojicu čuvara, a zatim je plasirao loptu u suprotan ugao. Tačku je stavio Tevez odličnim šutem sa nekih šesnaest metara. Nastasić je odigrao dobro na mestu levog štopera, dok je Kolarov meč presedeo na klupi.