Fudbaleri Intera savladali su u derbiju Serije A ekipu Juventusa 2:0 (0:0), tako da su barem do nedelje i gradskog derbija Rome i Lacija preuzeli prvo mesto na tabeli. Plavo-crni su iskoristili činjenicu da je „Stara dama“ veći deo utakmice odigrala sa igračem manje.

Prvo poluvreme obeležila je opstrukcija igre oba tima. Bez izrazitih prilika za gol, ekipe su se više skoncentrisale na odbranu svoje mreže, trudeći se da ispune taktičke zamisli trenera. U nedopadljivoj predstavi, isključenje Mohameda Sisoka u 37. minutu zbog drugog žutog kartona, primoralo je Zakeronija da iz igre izvede Del Pjera i da ubaci Polsena, tako da je morao da promeni formaciju fudbalera na terenu. Usledila je potpuno ofanziva igrača Intera u nastavku utakmice koja je bila izražena u brojnim šansama pred golom Bufona. Najbolju od njih imao je Milito u 69. minuta, kada sa dva metra nije uspeo da glavom savlada golmana Juventusa. Milanezi su uglavnom napadali po desnoj strani, na kojoj je briljirao Milito. Brazilski reprezentativac pokazao je u 75. minutu zbog čega se igra Milaneza ne može zamisliti bez njegove malenkosti. Nakon lošijeg prijema, on je žongliranjem izbacio dva protivnička igrača iz igre, a zatim odličnim volejem matirao Bufona. Domaćin je i posle postignutog gola nastavio sa ofanzivnom igrom. Baloteli je nekoliko minuta pre kraja utakmice iz slobodnog udarca pogodio prečku, da bi Eto posle slučajne asistencije Muntarija u 90. minutu dokusurio Juventus. Milan će na gostovanju u Đenovi protiv Sampdorije pokušati da iskoristi eventualni kiks Rimljana, dok će Napolitanci u Bariju imati lepu priliku da osvoje preko potrebne bodove u borbi za plasman u Ligu šampiona.