
Treći simpozijum sa međunarodnim učešćem o poremećajima ishrane održaće se u Beogradu 27. i 28. marta, a kako navode pojedini učesnici za Danas, ta stanja su najsmrtonosnije bolesti u psihijatriji, a istovremeno se uočava epidemija gojaznosti u Srbiji i svetu.
Kako je navedeno u programu kongresa, svoja predavanja održaće profesori Medicinskog fakulteta u Beogradu i drugi stručnjaci sa višegodišnjim kliničkim iskustvom iz Srbije i inostranstva.
Jedan od predavača biće i vodeći američki stručnjak za lečenje obolelih od poremećaja ishrane, prof. dr Džejms Lok, svetski priznati autoritet u lečenju, istraživanju i obučavanju u toj oblasti, autor brojnih publikacija i udžbenika iz porodične psihoterapije adolescentne anoreksije nervoze.
U naučnom odboru simpozijuma su prof. dr Ivana Čolović-Čalovski, prof. dr Dejan Stevanović, prof. dr Radan Stojanović, prof. dr Snežana Lukić, prof. dr Nikola Vojvodić i prof. dr Vesna Stojanov.
Organizacioni odbor čine prim. dr Marija Đurović, dr Sanja Životić, dr Đorđe Trajković, dr Milica Pantić, dr Aleksandar Mihajlović, dr Jelena Stevanović, Dragana Jevtić Strinavić, Nemanja Đapić, Milena Portić, Jadranka Filipović, Snežana Tasić, Maša Stevanić, Katarina Radovanović, Pavle Đurđević i Maja Funduković.
Organizator skupa je Udruženje za lečenje i prevenciju poremećaja ishrane i gojaznosti (ULPPIG).
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.