Slavko Ćuruvija nije imao lično obezbeđenje, a mi iz obezbeđenja Dnevnog telegrafa nismo bili naoružani, rekao danas u Specijalnom sudu Dejan Mihajlović, koji je bio zaposlen u redakciji Dnevog telegrafa kao fizičko obezbeđenje.
Ne, nisam nikad video da ima lično obezbeđenje, rekao je svedok odbrane Mihajlović na suđenju optuženima za ubistvo Ćuruvije, a odrečno je odgovorio i na pitanje da li je nekad čuo da se preti Ćuruviji.
Mihajlov je rekao i da su on i ostali članovi obezbeđenja redakcije dolazili na tribine na kojima je učestvovao Ćuruvija, za kojeg je naveo da je bio korektan poslodavac.
On je precizirao da je bio angažovan u Dnevnom telegrafu od februara 1997, i istakao da su plate počele da kasne kad je počelo kažnjavanje Ćuruvijih listova, tako da je on paralelno radio i drugi posao.
Nije mi to kašnjenje plate bio problem, imao sam razumevanja jer je Ćuruvija imao više problema nego ja, rekao je Mihajlović.
Za 20 godina rada u obezbeđenju to je bio jedan od boljih, ako ne i najbolji posao, ispričao je Mihajlović, dodajući da je veliko deo smene provodio za bilijaskim stolom i da ne pamti da je bilo potrebe da interveniše.
Mihajlović je naveo da su u novim prostorijama redakcije, koja se preselila u Svetigorsku ulucu, nastvila da rade tri pripadnika.
Objašnjajući položaj prostorije sa obezbeđenjem u zgradi u Svetigorskoj u odnosu na haustar u kojem Ćuruvija ubijen, on je rekao da se sa njenog prozora video parking unutar dvorišta.
Mihajlović misli da je za ubistvo Ćuruvije čuo iz medija, navodeći da je bio na njegovoj sahrani.
Pre Mihajlovića, danas je pred sudskim većem bio vešak Dušan Keckarević, pozvan preko Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Dobili smo četiri zrna da uradimo DNK trgove, a na jednom je bilo materijala, ali za n.n. lice jer nismo imali uporedni uzorak, objasnio je Keckarević.
Prema njegovim rečima, kada su kasnije, posle obdukcije Ćuruvije dobili uzorak DNK, zaključili su da se podudaraju.
Nastavak suđenja zakazan je za 21. decembar.
Punomoćnik porodice Ćuruvija, advokat Slobodan Ružić, izjavio je novinarima, ispred zgrade suda, da odbrana poziva pripadnike obezbeđenja redakcije kako bi se stvorila slika da je možda neko drugi izvršio ubistvo.
On je rekao da je to „besmisleno“ i da su pripadnici obezbeđenja bili jasni da nisu bili naoružani, niti su bili lično obezbeđenje Ćurivije.
Pripadnici obezbeđenja nisu pozivani ranije pred državne organe, a ovo vešačenje zrna rađeno je godinama posle ubistva, što govori o aljkavosti, rekla je advokat Zora Dobričanin Nikodinović, koja brani nekadašnjeg šefa beogradske službe bezbednosti Milana Radonjića i njenog nekadašnjeg pripadnika Ratka Romića.
Mogu da pozovu bilo koje svedoke, ne bojimo se istine, rekla je Nikodinović.
Ćuruvija je ubijen na Uskrs 11. aprila 1999, iz, kako je navedeno u optužnici, niskih pobuda po nalogu n.n. lica iz najviših struktura vlasti.
Optužnica tereti i nekadašnjeg šefa Državne bezbednosti Radmira Markovića kao i nekadšnjeg pripadnika službe Miroslava Kuraka, kojem se sudi u odsustvu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.