Ruski teniser Mihael Južni plasirao se u finale turnira u Dubaiju, gde je postavljen za sedmog nosioca. Južni je u prvom polufinalu pobedio Austrijanca Jirgena Melcera u dva seta – 2:0 (7:5, 7:6) i sada čeka rasplet drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Novak Đoković i Markos Bagdatis.

U oba seta viđena je izjednačena borba. Ruski teniser je ključnu prednost u prvom setu i to na servis Melcera stekao u 11. gemu, a protivnika je „dokrajčio“ osvajanjem gema na svoj servis odmah potom. U drugom setu, još neizvesnijem od prvog, oba tenisara su u „regularnom“ delu spašavali nekoliko brejk lopti, da bi Južni, konačno, u taj brejku imao više koncentracije i zabeležio trijumf. Najbolji srpski teniser će tako u slučaju plasmana u finale imati priliku da „osveti“ zemljaka Janka Tipsarevića, koga je „armi-men“ eliminisao u četvrtfinalu. Meč između Novaka Đokovića i Markosa Bagdatisa bio je na programu ATP turnira u Dubaiju sinoć na centralnom terenu.