Najbolji srpski teniser Novak Đoković izgubio je sinoću osmini finala Mastersa u Madridu od Hrvata Ive Karlovića rezultatom 0:2 (6:7, 6:7).

Susret protiv Karlovića bio je sličan onome protiv Haneskua. Đoković je najbolju priliku imao u devetom gemu kada je pri rezultatu 4:4 iznudio prve dve vezane brejk lopte. Ipak, odlični servis je Karloviću doneo taj-brejk. Hrvatski teniser je imao tri set lopte. Prvu je Đokovićuspeo hrabrom igrom da spase, ali drugu je Karlovićiskoristio i poveo u setovima 1:0. Pritisak je u drugom setu bio mnogo veći na Karloviću koji je češće morao da servira za ostanak u setu. Od trenutka kada je Hrvat stigao do mini brejka na 3:1 situacija na terenu značajno se promenila. Đokovićje kasnije samo uspeo u dva navrata da stigne prednost protivnika, ali ne i da izbegne poraz koji je na kraju usledio posle sat i 39 minuta igre. Karlovićje tokom meča upisao 21 as udarac.

Inače, turnir u Madridu igra se za nagradni fond od 2, 27 miliona evra.