Košarkaši Hemofarma nisu uspeli da ostvare pobedu na prvom gostovanju u drugoj fazi Evrokupa. Ekipa Gran Kanarije bila je bolja pred svojim navijačima i sasvim zasluženo nanela poraz izabranicima Željka Lukajića – 72:66 (13:11, 21:15, 20:18, 18:22). Španski tim je kontrolisao rezultat od samog početka duela, a „farmaceuti“ su se probudili tek u poslednjoj četvrtini. Ipak, to nije bilo dovoljno da se nadoknadi rezultatski zaostatak pa pred nastavak takmičenja obe ekipe imaju po jedan trijumf i neuspeh.

Gran Kanarija – Hemofarm 72:66 (13:11, 21:15, 20:18, 18:22)

Hala: Insular. Gledalaca: 2.700. Sudije: Roča, Lefvert, Laurinavicijus.

Gran Kanarija: Klus, Grin 2, Santana, Savan 5, Bramos 6, Belas, Nelson 13, Valas, Moran, Kerol 27, Bajran 3, Rej 16.

Hemofarm: Pavković 3, Abdul Hamid 9, Krstović 2, Šutalo 11, Savović 13, Borisov 10, Knežević 2, Petrović, Jeremić 7, Džordan 6, Anđušić 3.

Pokušavao je Lukajić da pronađe pravu petorku tokom čitavog meča, ali je kasno sklopio pravi „mozaik“. U poslednji minut ušlo se sa prednošću domaćina od samo četiri poena, ali Vrščani nisu imali snage i koncentracije da načine iznenađenje. Trojica igrača našeg tima postigli su dvocifreni broj poena (Savović 13, Šutalo 11, Borisov 10), dok su domaći imali više raspoloženih pojedinaca. Prednjačio je Džejs Kerol sa 27 poena, dok je Ćavi Rej ubacio 16. Hemofarm će u trećem kolu narednog utorka ugostiti tim Uniksa, koji za sada ima maksimalan učinak.