Kokot: Školska godina je ugrožena, ali je važnije u kakvom društvu će deca živeti 1Foto FoNet Aleksandar Barda

Predstavnik Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika Dušan Kokot izjavio je danas da je školska godina ugrožena, da je postalo teško, ali da smatra da je važnije od učenja jednačina i nekih lekcija to u kakvom će društvu deca živeti.

Kokot je u emisiji „Iza vesti“ TV N1 podsetio da je i ranije bilo situacija kada je školska godina naprasno završavana i kada su zaključivanje „zatečene ocene“, kao u slučaju bombardovanja ili pandemije kovida.

Jasno je da bi neki propisi morali da se menjaju da se izbegne nasilan završezak godine, rekao je Kokot koji napominje da je više od 50 odsto škola bilo u obustavi, od 20 do 30 odsto je bilo u nekom obliku nastave i iz tog haosa teško je izvuči zaključak.

Upitan šta će biti sa decom, ako se školska godina završi u martu i gradivom koje je trebalo preći do juna, Kokot je naglasio da svaka borba nosi žrtvu i da je mnogo važnije od toga da li će deca učiti neki predmet, drustvo u kojem če živeti.

Kakvu god diplomu stekli, mogu se naći ispod neke nadstrešnice. Rešavamo društvene probleme, jer čemu obrazovanje kada pola ministara ima falsifikovane diplome, istakao je Kokot.

Kokot je rekao da će u toku dana biti održan sastanak i on veruje da može biti nekih promena do kraja marta.

Direktori su podneli zahteve za pune plate prosvetare, ali savetnici za materijalno-finansijsko poslovanje, po nalogu Ministarstva prosvete, su odbili da te zahteve verifikuju, objasnio je on, govoreći o smanjenju polata

Mi očekujemo 21. marta da zarade budu isplaćene u potpunosti, u suprotnom ćemo pokretati sudske postupke, krivične prijave, najavio je Kokot.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari