Kurir i Vučić 1

Omer Karabeg: O odnosu tabloida Kurir i režima Aleksandra Vučića razgovaraju Sandra Petrušić, novinarka beogradskog nedeljnika NIN, i Rade Veljanovski, profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu.

Sandra Petrušić: Aleksandar Rodić, vlasnika Kurira, pokušava da krene u neke druge političke sfere u kojima bi našao novu čitalačku publiku. Jer, danas je medijski prostor prezasićen tabloidima i svi oni isključivo služe Vučiću.

Rade Veljanovski: Ne mogu da dokučim koji je to Rodićev interes da se okrene protiv vlasti, jer su do sada svi nalazili interes u tome da budu uz vlast. Ali, dobro je što se to događa, opozicija je dobila još jedan mali ventil, s obzirom da su oaze normalnosti, gde se ona pojavljivala, svedene na minimum.

Karabeg: Isti novinari, koji su ranije hvalili Vučića i napadali opoziciju, sada napadaju Vučića i hvale opoziciju.

Petrušić: Da li mislite da oni imaju moralni problem? Ne mislim. Kada se čovek odluči da radi u tabloidu, on je već pristao na određena pravila igre. Na tabloidnoj sceni bilo je promena i promena.

Veljanovski: To što se sada dešava da isti novinari menjaju stranu dogodilo nam se nekoliko puta u poslednje dve decenije. Ja sam se 5. oktobra uveče našao u Televiziji Beograd i u Radio Beogradu. Video sam Tanjugove vesti u kojima su isti novinari, koji su do jučer pisali panegirike Miloševiću, odjednom počeli da pišu sasvim drugačije

Karabeg: Mislite li da Vučić ima toliku moć da bi mogao da ugasi Kurir?

Petrušić: Mislim da može. On ima moć da uradi sve u ovoj zemlji, ali mi se čini da u ovom trenutku taj potez neće povući zato što se nalazi pod lupom Evropske unije.

Karabeg: Može li doći do pomirenja?

Veljanovski: Naravno da može. Ako se to jednom dogodilo, zašto ne bi moglo još jednom? U pitanju su interesi. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari