Bolja koš razlika predstavljala je za Vrščane zlatno pravilo u borbi za grupnu fazu Evrolige. Usled slabe organizacije napada, očajnog učinka u šutu za tri poena i neverovatno mlake odbrane, pravo je čudo kako su košarkaši Hemofarma uprkos porazu od Hapoel Galila u revanš meču prvog kola kvalifikacija (86:77) uspeli da se plasiraju u drugo kolo gde će se sastati sa Albom koja je bila bolja od Roana. Prednost iz prve utakmice od 13 razlike (97:84) ispostavila se kao kapitalna za „narandžaste“

Hemofarm – Hapoel 77:86 (19:29, 20:22, 15:13, 23:22)

Hala: Milenijum. Gledalaca: 3 000. Sudije: Zamojski (POL), Kovalski (POL), Lukis (LAT).

Hemofarm: Pavković 5 (4 as), Božović 12, Abdul – Hamid 6, Krstović 3, Šutalo 11, Mačvan 21, Savović 2, Borisov 8 (15 sk), Knežević, Džordan 7, Maraš 2, Anđušić.

Hapoel: Ben Zvi, Gordon 2, Izraeli, Meklinton 21, Jivzori 12, Mekel 16 (9 as), Grin 15, Karter 7, Lajons 3, Kozikaro, Porat, Vilkerson 10.

Hapoel je u prvom poluvremenu igrao kao u transu. Meklinton je sa nove udaljenosti za tri poena (6,75) pogodio čak pet puta što je unelo pometnju u redovima domaćina. Vrščani su očajno branili rivalsku igru dva na dva, bili su nedovoljno agresivni na liniji dodavanja, što su Grin i Meklinton maksimalno iskoristili. Hemofarm je očajno šutirao za tri poena (27/3), ali je zahvaljujući dobrom ofanzivnom skoku održavao ravnotežu na tankoj liniji između ambisa i sigurnog utočišta. Hapoel je u 38. minutu vodio sa 15 razlike (82:67), ali su domaćini spuštanjem lopte na Mačvana imali kec u rukavu. Reprezentativac Srbije materijalizovao je prednost u leđnoj tehnici, dok su gosti upropastili dva vezana napada, čime su ostvarili „pirovu pobedu“.