Na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu danas je počelo sedmo po redu svetsko takmičenje u rešavanju poslovne studije slučaja „Belgrade Business International Case Competition 2019“ (BBICC), na kome do 13. aprila učestvuje 20 timova studenata prestižnih svetskih univerziteta i poslovnih škola.
Među univerzitetima, čijih će oko 80 studenata iz 13 zemalja odmeravati snage u Beogradu, su i UC Berkley, HKUST, University of Florida, Plekhanov Russian University of Economics, Univesity of St. Gallen.
Kako je istakla generalna direktorka i osnivač svetskog takmičenja u rešavanju poslovne studije slučaja BBICC i dugogodišnja mentorka te metode učenja na Fakultetu organizacionih nauka, Vesna Damnjanović, prvi put su u Beogradu timovi iz Rusije, Švajcarske, kineskog Šen Žena.
Državna sekretarka u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije Anamarija Viček kazala je da država podržava „dobre ideje, kao što je BBICC takmičenje“.
Ona je navela da takvi skupovi pružaju odličnu mogućnost da se razmene iskustva, pokažu talenti i u praksi potvrdi stečeno znanje, a možda upoznaju i budući poslovni partneri.
Rektorka Beogradskog univerziteta Ivanka Popović pozdravila je učesnike tamičenja i upoznala ih sa radom Beogradskog univerziteta.
Studenti će se takmičiti u rešavanju tri studije slučaja za tri različite, uspešne kompanije iz Srbije.
Priliku da organizuje takvo takmičenje Fakultet organizacionih nauka je dobio na osnovu rezultata koje su studenti beogradskog univerziteta i članovi studentske menadžment konsalting organizacije Case Study Club ostvarili na svetskim takmičenjima u rešavanju poslovnih studija slučaja širom sveta i zahvaljujući uspešno organizovanom BBICC takmičenju prethodnih šest godina.
BBICC je rangiran u top 10 najboljih takmičenja ovog karaktera u čitavom svetu, po kriterijumima Univerziteta u Oklandu, pionira u oblasti studije slučaja.
Organizatori takmičenja podsećaju da je praktično iskustvo i učenje na realnim primerima iz prakse neophodno da bi studenti bolje razumeli šta ih čeka na budućem radnom mestu i da bi se kasnije bolje snašli u radnom okruženju.
Studija slučaja je interaktivna metoda učenja nastala na Univerzitetu Harvard, a primenjuje se u raznim granama nauke poput medicine, prava, ali i u biznisu.
Studija slučaja predstavlja problem ili izazov jedne organizacije koji studenti treba da reše.
U svetu se već godinama aktivno primenjuje metodologija poslovne studije slučaja, a Fakultet organizacionih nauka je na ovaj način uspeo da uvede inovaciju u tradicionalni način obrazovanja u Srbiji i postao pionir uvodjenja te metodologije u redovnu nastavu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.