Nedomaćinsko ponašanje bivše lokalne vlasti u Novom Pazaru, koju je predvodila koalicija Sulejmana Ugljanina, i dalje se dokazuje pred sudovima. Najnovije je da se pred Trgovinskom sudom u Kraljevu vodi spor sa jednim od podizvođača na izgradnji školske zgrade u selu Bele Vode. Gradsko pravobranilaštvo moraće da dokazuje da preduzeće Arpa iz Tutina, vlasnika Izeta Hota, neosnovano traži da mu se plati 696.086 dinara za rušenje stare škole u tom selu.

Škola u Belim Vodama istureno je odeljenje „OŠ Dositej Obradović“ iz sela Osaonica. Nova školska zgrada počela je da se pravi krajem avgusta 2007. godine, a desetak dana ranije radove je uredno prijavila direktorka Vezira Ljajić. Investitor je bila turska agencija TIKA, koja je zaključila ugovor o izgradnji sa firmom Yedimen insaat iz Ankare. Sedam meseci od polaganja kamena temeljca na potpuno rasčišćenom terenu, u martu prošle godine, opština Novi Pazar raspisuje tender za rušenje stare školske zgrade. Učestvuju preduzeća Kron Pešter-put, čije je sedište u selu Baćica u tutinskoj opštini a vlasništvo Davida Gostiljca iz Čačka, Arpa Izeta Hota i ogranka Yedimen insaat u Tutinu, koji je registrovan u februaru prošle godine i čiji je zastupnik Sanela Hot. Najbolji ponuđač bila je Arpa, čiji je vlasnik Izet Hot početkom prošlog aprila zaključio ugovor sa tadašnjim novopazarskim predsednikom Sulejmanom Ugljaninom na 696.086 dinara. Arpinu fakturu za rušenje škole potpisala je Sanela Hot, zastupnica ogranka glavnog izvođača radova. Račun je na naplatu stigao pet dana pre primopredaje vlasti u ovom gradu, a da je stigao svojim potpisom potvrdio je Bahrija Kačar, tadašnji načelnik Službe za finansije i sadašnji Ugljaninov savetnik u Ministarstvu bez portfelja.

Tutinske građevinske firme bile su od poverenja bivšoj ovdašnjoj lokalnoj vlasti, pa su poslovi nadzora povereni Samostalnoj zanatskoj radnji Elektro šiljo iz Tutina, koja je nadzorni organ formirala 15. decembra 2007. godine.

Sa ovakvom dokumentacijom zamenica gradske pravobraniteljke Hasiba Murić će 23. juna treći put izaći pred kraljevački Trgovinski sud. Naglašava da se do dokumentacije teško dolazi, da su „u gradskoj upravi samo tragovi“, te da u školi u Osaonici nema nijednog dokumenta“ za zgradu u koju je TIKA uložila milion i po evra.

Bez tehničkog prijema

Škola je đake ponovo primila prošlog septembra, ali još uvek nije tehnički primljena. Ima mnogo nedostataka koji čekaju da budu otklonjeni – podigao se parket u fiskulturnoj sali, krov prokišnjava na nekoliko mesta, deo toaleta ne funkcioniše… Po zakonu, škola bez tehničkog prijema može da radi devet meseci.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari