– Odbornici Skupštine opštine Prijepolje na sednici održanoj 14. juna, koju je po hitnom postupku zakazao Jusuf Muškić, predsednik skupštine, a predsedavala Stana Marković, zamenik predsednika lokalnog parlamenta, glasovima skupštinske većine usvojili su odluku o završnom računu opštinskog budžeta za prošlu godinu i izveštaj nezavisnog revizora o bužetskoj potrošnji u 2009. godini, prihvatili Akcioni plan za razvoj omladinskog preduzetništva u narednom dvogodišnjem periodu i jednoglasno odlučili da se opština Prijepolje kandiduje za domaćina 50-tih jubilarnih MOSI igara, koje će se održati 2013. godine.


Kao i u slučaju održavanja ranijih sednica, skupština je počela sa zakašnjenja, radila veoma kratko i ubrzo potom prekinuta jer je opozicija tražila direktan TV prenos zasedanja. Najavljena pauza od deset minuta trajala je više od jednog časa, kada je sednica nastavljena, ali tek nakon što se opozicija dogovorila o direktnom prenosu sa TV Forum čiju će uslugu sama platiti. Lokalna vlast bila je na stanovištu da nema potrebe da se obezbeđuje direktan TV prenos.

Kod utvrđivanja dnevnog reda opozicioni odbornici podneli su veliki broj predloga za dopunu u vezi mnogih životnih pitanja, od privrednog razvoja i zapošljavanja, vodosnabdevanja, analize proteklih izbora za bošnjački Nacionalni savet, problema parking prostora do izgradnje hidrocentrala na Limu. Prilikom glasanja nijedan od ovih predloga nije dobio podšku skupštinske većine koju u Prijepolju čini SDP Rešada Hodžića sa 18 odbornika, SNS Tomislava Nikolića sa deset i devetočlana Koalicija DS, SPS, G 17 plus i SPO.

Međutim, žestoke kritike opozicije na način zakazivanja i održavanja ove sednice, za koju je rečeno da nije bilo nikavih razloga za njenom hitnošću, ostale su u senci nezvaničnih informacija i nagađanja tokom skupštinskog zasedanja, ali i u ovdašnjoj javnosti o tome da li se Jusuf Muškić, kadar SDP i dalje nalazi na čelu lokalnog parlamenta u Prijepolju. Sumnje su podgrejavane i na samoj sednici koju je Muškić zakazao u petak za prvi radni dan ove sedmice, da bi jednostavno potom nestao sa funkcionerskog radnog mesta u zgradi opštinske administracije. Na odbornička pitanja gde je predsednik, zamenica predsednika skupštine Stana Marković, veoma neuverljivo je odgovarala da je sprečen da dođe na sednicu, a i da se nešto zdravstveno dobro ne oseća. Zbog toga je Zulkefil Bato Sadović, predsednik DPS i šef odborničke grupe ove stranke u SO, obraćajući se, u direktnom TV prenosu, Muškiću poručio: „Juso, jesam li ti rekao da ćeš biti smenjen? Jesam li ti rekao da ćeš otići kada te iskoriste? Dođi, mi ćemo te podržati i opozicija ćete braniti“, rekao je Sadović. Na ovakve direktne prozivke iz redova opozicije, nije se oglasio niko ni iz Sandžačke demokratske partije ni iz drugih koalicionih stranaka tokom vanredne sednice SO, a ni po njenom završetku.

Neki članovi najužeg opštinskog rukovodstva SDP koji se nalaze i u izvršnoj vlasti, a koji su tražili da im se imena ne pominju, na pitanje Sandžak Danasa o Muškićevoj funkciji, davali su veoma neodređen odgovor. „Možda će nešto biti, pre može doći do toga da Muškić podnese ostavku nego što bude smenjen, a možda se i sve slegne i vrati u normalu“, njihove su reči. I dok OO SDP i skupštinsko rukovodstvo ćute, politička javnost u Prijepolju već pravi kombinatoriku o tome koja bi politička ličnost mogla po treći put, u ovom mandatnom periodu SO, nakon Ćamila Hadžalića, sada radno angažovanog u Policijskoj upravi i Jusufa Muškića, koji se trenutno ne oglašava, da zauzme čelnu funkciju u lokalnom parlamentu.

 

Ima li kereće mafije?

Opština Prijepolje isplatila je tokom prošle godine iz budžeta sedam miliona dinara građanima koje su ujeli psi lutalice, navodi se u Odluci o završnom budžetu opštine. Zbog toga je šef odborničke grupe Liberalno-demokratske partije Zoran Reljić u ponedeljak na sednici Skupštine opštine zatražio kontrolu trošenja budžetskih sredstava i ocenio da se manipuliše isplatom odštete. – U poplavi svakojakih organizovanih kriminalnih grupa, okolnost da se u siromašnoj opštini kakva je Prijepolje od prihoda od privatizacije slije svega četiri miliona, a za ujede pasa plati gotovo dvostruko više, navodi na pomisao da se ovde radi o nečemu sasvim drugom što bi mogli nazvati kerećom mafijom, rekao je Reljić. Ukupan budžet opštine u prošloj godini bio je oko 440 miliona dinara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari