Partizan je preživeo prvi prvenstveni meč posle Kup poraza od Zvezde ali je, s čovekom više čitavih 60 minuta, jedva prošao Hajduk, a trenerskog improvizatora Avrama Granta i njegove gazde više od minimalne pobede treba da brine očajna igra iz Kule, koja je već „pojela“ četiri boda jesenje prednosti – 0:2 (0:1).

Hajduk – Partizan 0:2 (0:1)

Strelci: Tomić 33, 89. Stadion: Gradski u Kuli. Gledalaca: 6.000. Sudija: Dejan Dimitrijević (Loznica). Žuti kartoni: Hadžibulić, Lalić (Hajduk), Smiljanić (Partizan). Crveni karton: Vasiljević (Hajduk).

Hajduk: Perić, Pauljević, Mujdragić, Vasiljević, Fejsa, Maksimović, Čovilo, Novković, Bubalo (od 60. Paunović), Hadžibulić (od 76. Goločevac), Veselinović (od 46. Lalić).

Partizan: Stojković, Aksentijević, Rnić, Ivanov, Stanković, Kamara, Tomić, Smiljanić, Babović (od 82. S. Marković), L. Marković (od 79. Dijara), Eduardo (od 89. Vukić).

Gosti su poveli iz najidealnije prilike. Vasiljević je oborio Brazilca u šesnaest metara, sudija istrpeo neopravdane proteste belih, isključio (kao poslednjeg igrača) štopera Kuljana, koji mu se zamerio i pomeranjem lopte Nemanji Tomiću sa bele tačke, a vezista gostiju rutinski prevario golmana (33. minut).

Brojniji „parni valjak“ stao je u drugom poluvremenu. Sjajan udarac iskosa i drugi pogodak jedinog strelca Tomića (89), na još bolju loptu u prostor rezerviste Vukića, samo je prekratio još jedno mučenje šampiona.

Minut ćutanja, požrtvovani Ivanov

Pre utakmice, svi na stadionu u Kuli minutom ćutanja setili su se žrtava u NATO bombardovanju pre 13 godina. Među njima i reprezentativac Bugarske iz redova crno-belih Ivan Ivanov, koji je i pored smrti majke noć pre meča odlučio da ga odigra pre odlaska u domovinu.