Nenad Zimonjić i Danijel Nestor osvojili su u konkurenciji dublova turnir u Barseloni. Srbin i Kanađanin savladali su u finalu četvrte nosioce turnira, Indijca Maheša Bupatija i Marka Noulsa sa Bahama – 2:1 (6:3, 7:6). Ovo je osma titula Zimonjića i Nestora.

Finalni meč trajao je sat vremena i 33 minuta. Srbin i Kanađanin odlično su počeli meči većna startu poveli 2:0. Međutim, Bupati i Nouls odmah uzvraćaju brejkom. Odlučujuću prednost Zimonjić i Nestor stekli su kod rezultata 4:3, kada su osvojili gem na servis protivnika, a potom set rutinski priveli kraju. U drugom setu nije bilo brejkova, te se ušlo u taj-brejk. Zimonjić i Nestor odlično su ušli i u taj-brejk i iskoristili treću mečloptu.

Zahvaljujući pobedi u Barseloni Zimonjić i Nestor dobiće 500 ATP bodova i 73.000 evra. Ovo im je posle Monte Karla drugi uzastopni trijumf na šljaci.