Fudbaleri Mančester junajteda slavili su minimalnu pobedu 1:0 nad Arsenalom u derbi meču 17. kola nacionalnog šampionata. Gol odluke postigao je u 41. minutu reprezentativac Južne Koreje Park Đi Sung, koji je grudima posle udarca Nanija, uspeo da prevari dvadesetogodišnjeg debitanta u Premijer ligi na golu „tobdžija“ Vojčiha Ščesnog.

Pobeda domaćeg tima mogla je biti i ubedljivija jer su, pre svih, Nani i Vejn Runi promašili dosta izglednih prilika. Runi je, čak, u 71. minutu katastrofalno izveo jedanaesterac i poslao loptu preko gola, pa su navijači „crvenih đavola“ strepeli za bodove sve do poslednjeg zvižduka. U timu novog lidera prvenstva ceo tok meča odigrao je i kapiten Srbije Nemanja Vidić, koji je u nekoliko navrata uspeo da zaustavi Maruana Šamaka i Samira Nasrija, dvojicu najopasnijih igrača u timu Arsena Vengera. Mančester junajted sada ima 34 boda i zauzima prvo mesto na tabeli i pored toga što je odigrao meč manje od ostalih konkurenata za titulu, dok je Arsenal drugoplasirani sa dva boda manje na svom kontu.