Portal 021: Nestali milioni evra isplaćenih Borovici za radove u Novom Sadu 1Foto: Beta/Dragan Gojić

Grad Novi Sad je imao i propustio priliku da naplati oko 6,7 miliona evra koliko potražuje od preduzeća „Borovica transport“ za neizvedene radove na Bulevaru Evrope, a do danas nije poznato da li je neko zbog tog propusta odgovarao, piše danas novosadski informativni portal 021 (021.rs).

Kroz transkripte sa sudskog pretresa u ovom postupku saznaje se da je Pravobranilaštvo Novog Sada imalo priliku da svoja potraživanja naplati 2018. godine, ali to nije učinilo.

Privredni apelacioni sud doneo je u aprilu 2018. drugostepenu presudu kojom se potvrdilo da „Borovica transport“ mora Novom Sadu da vrati 462.9 miliona dinara sa zakonskom zateznom kamatom koja se obračunava od 30. avgusta 2013. godine.

Ta presuda je postala izvršna 27. juna 2018. godine, kada je bio pravi momenat da gradsko Pravobranilaštvo zatraži iskazivanje pravnosnažnosti i izvršnosti presude, čime bi im bila otvorena vrata da uzmu ono što pripada gradu, ali to se ipak nije dogodilo.

Presuda je do danas neizvršena, odnosno Grad Novi Sad iz firme Dušana Borovice još nije povratio svoj novac, pa se s pravom postavlja pitanje da li bi se Grad obeštetio da je izvršenje pokušano odmah nakon 27. juna 2018. godine, piše 021.

„Jer u tom procepu od nekoliko meseci situacija u preduzeću ‘Borovica transport’ se promenila – firma je otišla u stečaj. Čekanje je, u ovom slučaju, koštalo grad dobre prilike da naplati ono što mu pripada. U medjuvremenu, iz stečajne mase ‘Borovica transporta’, deo imovine izvuklo je drugo preduzeće – ‘DMB Shipping’, koje je takodje povezano sa Dušanom Borovicom“, navodi portal.

U članku se dodaje da je Borovica nastavio poslovanje kroz povezana preduzeća, sa ljudima koji su mu bliski.

„U tome ga ne sprečava ni sama Republika Srbija, koja mu daje u zakup vodna zemljišta na Dunavu radi iskopavanja“, navodi 021.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari