Žitelji Čortanovaca, mesta u inđijskoj opštini, ovih dana se izjašnjavanju o načinu na koji će rešiti goruće pitanje u mestu – problem vodosnabdevanja i kome će poveriti ovaj posao. Još pre nekoliko godina Čortanovci su se opredelili da sami reše ovaj problem i od nadležne opštinske uprave dobili sve potrebne dozvole.
Žitelji Čortanovaca, mesta u inđijskoj opštini, ovih dana se izjašnjavanju o načinu na koji će rešiti goruće pitanje u mestu – problem vodosnabdevanja i kome će poveriti ovaj posao. Još pre nekoliko godina Čortanovci su se opredelili da sami reše ovaj problem i od nadležne opštinske uprave dobili sve potrebne dozvole. Za izvođača radova angažovali su jednu beogradsku firmu, a mesna vodovodna mreža trebalo je da se postavi u selu kao i u vikend-zoni. Međutim, ispostavilo se da naručilac radova Mesna zajednica Čortanovci nije imala uvid u kvalitet i dinamiku radova jer je nadzor vršio organ kojeg je angažovao izvođač, pa je došlo do zastoja u izvođenju radova, da bi na kraju izvođač obavestio investitora da radove ne može da dovrši. Zato Mesna zjednica ovih dana sprovodi izjašnjavanje građana na koji način bi želeli da se ovo pitanje reši. Odnosno, predlog je da Savet MZ zajedno sa inđijskim Vodovodom iznađe mogućnost preuzimanja do sada izvedenih radova i da nastavi dalju izgradnju mesne vodovodne mreže na osnovu pribavljenog odobrenja za gradnju, a ukoliko to nije moguće da na osnovu novoishodovane dokumentacije pristupi izgradnji nove vodovodne mreže s obezbeđenjem priključaka za sve objekte u naseljenom mestu Čortanovci. Izjašnjavanje građana traje od 14. do 20. jula pa će tek tada znati kako će se problem prevazići i koji je rezultat narodnog izjašnjavanja.
Prema rečima direktora inđijskog Vodovoda Branka Radakovića Čortanovci su započeli ovuveliku investiciju bez učešća opštine i ispostavilo se da ne mogu da je privedu kraju. Rešenje, po njemu moglo bi da se nađe u izgradnji dva bunara u Beški, u priključenju Čortanovaca, ali i Krčedina i Slankamenačkih vinograda u jedinstven podsistem za distribuciju vode – Beška. Međutim, ipak se pravo rešenje vodosnabdevanja, po njegovoj oceni, za celu inđijsku opštinu nalazi u izgradnji fabrike vode za koju je sve pripremljeno i radovi bi uskoro trebali da počnu. Na postojećem izvorištu obezbeđena je lokacija, pripremljena je kompletna dokumentacija a izgradnja fabrike vode koštaće oko pola milijarde dinara. Deo potrebnih sredstava obezbedila je Agencija za rekonstrukciju i razvoj u iznosu od 2,4 miliona evra, a najveći deo Opština Inđija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.