Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Svetske lige nakon što je poražena od Italije na gostovanju u Firenci sa 3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:13). Izabranici Igora Kolakovića su zahvaljujući dva dobijena seta osvojili jedan bod tako da i nakon trećeg vikenda takmičenja u grupi B usamnjeno stoje na vrhu tabele.

ITALIJA – SRBIJA 3:2

(21:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:13)

Grad: Firenca. Hala: Nelson Mandela. Gledalaca: 3.300. Sudije: Ermihan (Turska), Šimenz (Nemačka).

Italija: Lasko 29, Parodi, 14, Sala 14, Cernić 14.

Srbija: Starović 26, Kovačević 14, Podraščanin 9, Janić 8.

Podmlađena selekcija naše zemlje meč je izgubila u izuzetno zanimljivoj završnici petog seta i to as servisom protivnika. Na početku odlučujućeg dela igre Italijani su poveli sa 4:1 da bi Srbija na servis Nikole Kovačevića povela sa 6:5. Italijani potom kreću u seriju i dolaze do prednosti 11:9, da bi do kraja seta održali istu razliku i as servisom iskoristili prvu meč loptu.

Početak duela nije ukazivao na poraz. Srbija je ubedljivom igrom u polju osvojila prvi set, uz odličnu igru korektora Saše Starovića. Domaćini uzvraćaju udarac u drugom setu, da bi osvajanjem trećeg dela igre u potpunosti preokrenuli rezultat. Izabranici Igora Kolakovića tada su sakupili snage, zaigrali kvalitetnije uz poene Starovića i Kovačevića, kao i blok Podraščanina i uveli meč u peti set.

Narednog vikenda (26. i 27. juna) Srbija gostuju u Kini koju je savladala dva puta na otvaranju Svetske lige u Nišu i Beogradu.

Odbojkašice maksimalno

Odbojkašice Srbije zabeležile su i četvrtu pobedu u Evropskoj ligi savladavši selekciju Rumunije sa 3:0 (25:19, 25:20, 25:23) u drugom meču drugog vikenda grupe A. Nakon susreta u Smederevu Srbija, koja ima maksimalan učinak, ugostiće narednog vikenda u Subotici tim Bugarske.