Prilično dosadna utakmica između Barselone i Deportiva rešena je u korist aktuelnog šampiona – 2:0 (1:0). U centru pažnje ponovo je bio Lionel Mesi koji je golom u 88. minutu postavio još jedan u nizu mnogobrojnih rekorda.

Argentinac je ovaj put postao je prvi igrač koji je postigao gol na 17 uzastopnih utakmica u ligaškim utakmicama i tako srušio rekord Teodora Petereka, koji je u poljskoj prvoj ligi uspeo da se na 16 uzastopnih utakmica upiše u strelce, davne 1938. godine. Prvi gol na meču postigao je Dani Alveš u 38. minutu, a nakon toga mogli su se čuti u više navrata zvižduci nezadovoljnih navijača katalonskog kluba. Razloga za nezadovoljstvo ima, pogotovu ako se uzme u obzir da Barselona sa ovakvom igrom nema šta da traži protiv Milana ove nedelje u okviru revanš meča osmine finala Lige šampiona, gde je već u ozbiljnom zaostatku od 2:0.