Reputacija Rudolfa Đulijanija, advokata predsednika SAD Donalda Trampa, mogla bi biti srozana posle objavljivanja snimaka koji su deo filma „Borat 2“ engleskog komičara Saše Barona Koena.
Ocene su da je Đulijani „naseo“ na trik Koena, koji je poznat po ulogama u kojima se ruga političarima i društvu u celini.
U filmu koji je objavljen u petak vidi se da bivši gradonačelnik Njujorka zavaljen u krevetu zavlači desnu ruku u pantalone u prisustvu glumice koja u filmu igra Boratovu ćerku, a koja se predstavila kao TV novinarka.
U spavaću sobu hotelskog apartmana opremljenu skrivenim kamerama Đulijani i kobajagi novinarka povukli su se na njen predlog da popiju piće nakon intervjua za nepostojeću informativnu emisiju.
Gorepomenutu scenu prekida Borat, koji utrčava u sobu izjavljujući: „Ona ima 15 godina, isuviše ste stari za nju.“
Đulijani se kasnije pravdao da je momak (Borat) uleteo odeven u ružičastu odeću poput transvestita.
„Izgledao je apsurdno. Imao je bradu, gole noge i nije bio preterano privlačan. Ta osoba je doletela vičući i vrišteći, a ja sam mislio da je to prevara ili neki pretres, pa sam to prijavio policiji. Zatim je pobegao“, rekao je Đulijani.
Kasnije je, kako je kazao, shvatio da je to sigurno bio Saša Baron Koen.
„Razmišljao sam o svim ljudima koje je prethodno prevario i osećao sam se dobro zbog sebe jer mene nije“, rekao je Đulijani.
U radio intervjuu nakon objavljivanja snimka, Đulijani je tvrdio da je samo pokušavao da skine mikrofon.
Na Tviteru je napisao da je film „potpuna izmišljotina“.
Đulijani je, zahvaljujući disku koji navodno pripada Hanteru Bajdenu, sinu Džozefa Bajdena, postao ključna figura u završnoj fazi kampanje pred predstojeće izbore za predsednika SAD.
Hard-disk sa neproverenim mejlovima, koji navodno dolaze sa laptopa koji je mlađi Bajden ostavio u servisu za kompjutere u Delaveru i zaboravio da pokupi, Njujork postu je dostavio lično Đulijani.
Kako tvrdi, na laptopu je pronašao „brojne fotografije maloletnih devojaka“, kao i prepisku Hantera i Džozefa Bajdena.
Deo javnosti tvrdi da je ovo deo nove kampanje uplitanja u ishod izbora, kao i 2016. Đulijani je mesecima sarađivao sa ukrajinskim poslanikom Andrejem Derkačem, koga je Ministarstvo finansija SAD nedavno označilo kao ruskog agenta koji sprovodi „tajnu kampanju uticaja“ na ishod izbora.
Američke obaveštajne službe upozorile su Belu kuću da je Đulijani meta „operacije uticaja“ ruskih obaveštajnih službi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.