Mančester junajted i na domaćem terenu savladao Milan (4:0) i jasno pokazao kome je mesto u četvrtfinalu Lige šampiona, a Real Madrid i pored ogromnog ulaganja pred ovu sezonu, prerano „položio koplje“ pred francuskim Lionom, samo remizirajući na Santjago Bernabeu (1:1).

U 13. minutu neverovatni Vejn Runi na opšte oduševljenje prepunog Old Traforda nastavlja golgeterski niz. Dobar centaršut kapitena „crvenih đavola“ Gerija Nevila, popularni „Šrek“ je zahvatio glavom i na identičan način kao i mnogo puta do sada, savladao protivničkog golmana. Čini se da je već tada bilo sve poznato, jer je Mančester pobegao na dva gola razlike (u ukupnom rezultatu), ali je trener Milana Leonardo, drugo poluvreme počeo mnogo ofanzivnije, zaigravši na sve ili ništa. Ipak, dobio je ovo drugo. Iako je na početku drugih 45 minuta nekoliko sekundi u kadru, glavna zvezda bio Klarens Sedorf, koji je ušao da pojača „roso-nere“, ubrzo ga je ponovo smenio Vejn Runi. Centarfor Mančestera je posle neuspele ofsajd zamke gostiju, veoma lako postigao 30. pogodak u svim takmičenjima ove sezone i zapečatio sudbinu Milana. Crveno-crni gostujući brod, konačno je potopljen na Old Trafordu u trenucima isteka prvog sata igranja. Sjajni pas Pola Skolsa prihvatio je Đi Sung Park i postigao treći pogodak za „crvene đavole“. Uporni Flečer je u 88. minutu visok centaršut Rafaela prihvatio glavom i savladao, večeras nemoćnog golmana Milana, Kristijana Abijatija. Veznjak Mančestera je postavio konačan ishod na ovom meču (4:0) i ukupni posle oba duela – neverovatnih 7:2.

Kristijano Ronaldo je, baš kao što je obećavao pre revanša protiv Liona, od prvog minuta preuzeo lidersku ulogu i, činilo se tada, poveo Real ka četvrtini finala. Guti je u šestom minutu odložio loptu za Portugalca, koji je iz punog trka zahvatio levicom i postigao prelep pogodak. „Kraljevski klub“ je u tim trenucima hteo da dotuče protivnika i potpuno anulira minimalni poraz iz Francuske (1:0), ali su golove Iguaina i Kake, sprečili najpre stativa, a zatim i odlični čuvar mreže reprezentacije „trikolora“ i Liona, Hugo Loris.

Preskupi tim Real Madrida je povremenim napadima do 75. minuta podgrevao nadu navijača na Santjago Bernabeu da može iz duela sa Lionom izaći kao pobednik. Međutim, jedna filigrantska akcija izvedena gotovo u petercu domaćina, raspršila je sve snove. Kim Kalstrom je uputio loptu ka Lisandru Lopezu, ovaj je maestralno odložio za Miralema Pjanića, kome nije bilo teško da savlada Ikera Kasiljasa i izjednači rezultat. Ispostavilo se da je reprezentativac BiH, bio više nego adekvatna zamena za povređenog Bastosa, jer je Pjanić na kraju, dragocenim golom, uspeo da „svrgne kralja“.

REAL MADRID – LION 1:1 (1:0)

Stadion: Santjago Bernabeu. Gledalaca: 80.354. Strelci: Ronaldo 6. – Pjanić 75. Sudija: Ricoli. Žuti kartoni: Granero, Van der Vart – Kris, Delgado.

Real Madrid: Kasiljas, Garej, Albiol, Arbeola (od 84. Diara), Ramos, Diara, Guti, Granero (od 62. Van der Vart), Kaka (od 77. Raul), Iguain, Ronaldo.

Lion: Loris, Bumsong (od 46. Kalstrom), Kris, Sisoko, Reveljer, Tulalan, Makun (od 46. Gonalons), Pjanić (od 86. Ederson), Delgado, Govu, Lopez.

MANČESTER J. – MILAN 4:0 (1:0)

Stadion: Old Traford. Gledalaca: 74.595. Strelci: Runi 13, 46, Park 59, Flečer 88. Sudija: Busaka. Žuti kartoni: Skols – Ronaldinjo, Flamini.

ManČester junajted: Van der Sar, Vidić, Ferdinand, Evra, Nevil (od 66. Rafael), Skols (od 73. Gibson), Flečer, Park, Nani, Valensija, Runi (od 66. Berbatov).

Milan: Abijati, Taiago, Bonera (od 46. Sedorf), Jankulovski, Abate (od 64. Bekam), Pirlo, Ambrozini, Flamini, Ronaldinjo, Borielo (od 69. Inzagi), Huntelar.