Uz brojne oscilacije u igri košarkaši Crvene zvezde Telekom uspeli su da savladaju Zadar u okviru 11. kola ABA lige i tako izbiju na prvo mesto tabele – 82:69 (23:12, 19:24, 20:20, 20:13). Tim Dejana Radonjića ipak nije ispustio priliku da se osami na čelu ABA lige jer su dva najveća konkurenta, Partizan i Cedevita, doživeli poraze za vikend.

C. zvezda Telekom – Zadar

82:69 (23:12, 19:24, 20:20, 20:13)

Hala: Železnik. Gledalaca: 1.500.

Sudije: Jersan, Rutešić, Krejić

Crvena zvezda: Cvetković, 4, Lazić 4, Blažič 7, Simonović 11, Marjanović 15, Radenović 8, Katić 6, Ristić 2, Nelson 9, Dženkins 10, Šilb 6.

Zadar: Kraljević 2, Lorens 10, Sobin 6, Đugum 10, Ramljak 3, Batur 7, Dijan 5, Prostran 6, Šutalo 20.

Pred oko 1.500 navijača za koje je bio besplatan ulaz u hali u Železniku (zbog Svetskog prvenstva u rukometu za žene), gde Zvezda 552 dana nije odigrala zvaničan meč, crveno-beli su već polovinom druge četvrtine stekli prednost od 16 poena i sve je išlo ka laganoj pobedi. Ipak, Radonjićeva ekipa se tada opustila i potcenila rivala koji je do kraja poluvremena prišao na šest poena, a u trećoj četvrtini dolazila neretko do vođstva. Dva minuta pre kraja treće četvrtine pri izjednačenom rezultatu (54:54) Marko Simonović pogodio je trojku i tada je krenuo povratak Zvezde u meč, Dženkins i Nelson su „odlepljivali“ crveno-bele početkom poslednje deonice, a sjajni Simonović i Marjanović (bio najefikasniji na meču sa 15 poena) doveli do maksimalnih plus 17 u jednom trenutku i tada je bilo jasno ko će biti lider na tabeli posle 11. kola.

U sledećem kolu ABA lige MZT Skoplje dočekaće Zvezdu. 15. decembra od 17.00.

U Kombank arenu za 600 dinara

Crvena zvezda Telekom i Laboral Kuća odigraće meč devetog kola Grupe D Evrolige u četvrtak od 18.45 u Kombank areni, a ulaznice su u prodaji od danas i koštaju od 600 do 7.000 dinara. Crveno-beli su porazom od Panatinaikosa u prošlom kolu izgubili sve šanse za palsman u narednu fazu Evrolige.