Posle dve i po godine Sportski centar Tempo Krsmanovača zatvorio je kapije za dečake-polaznike Škole „Stevan-Ćele Vilotić“. Vlasnik ovog centra Dejan Vasiljević usmenom naredbom zabranio je ovim dečacima i njihovom treneru Dragoslavu Kostiću pristup terenima na kojim su ranije trenirali.
Posle dve i po godine Sportski centar Tempo Krsmanovača zatvorio je kapije za dečake-polaznike Škole „Stevan-Ćele Vilotić“. Vlasnik ovog centra Dejan Vasiljević usmenom naredbom zabranio je ovim dečacima i njihovom treneru Dragoslavu Kostiću pristup terenima na kojim su ranije trenirali. Ekipa Škole fudbala koja nosi ime jednog od najznačajnijih fudbalskih poslenika u bivšoj SFRJ Stevana-Ćele Vilotića – čoveka koji je odgajio velike fudbalske zvezde, aktuelni je pobednik Mini-maksi lige za ovu godinu, i prva su ekipa iz Šapca kojoj je to pošlo za rukom. Na upravo završenom memorijalnom turniru „Stevan Ćele Vilotić“, organizovanom na pozajmljenom terenu na obali Save, nastupilo je 16 ekipa iz cele Srbije. Mlađi uzrast iz ove Škole fudbala, pioniri rođeni 1999. godine, osvojili su treće, a njihovi godinu dana stariji drugovi prvo mesto. Njihovi uspesi obavezuju i lokalnu samoupravu da pomognu ovu jedinstvenu školu kao garancija budućnosti fudbala.
Nekada veoma popularan sport, sa Mačvom koja je svojevrsni simbol grada, i drugim klubovima, beleži duboku krizu, a razlog su i neadekvatni tereni. Mačva, koja će naredne godine obeležiti 90 godina postojanja, nema pomoćni teren, Gradski stadion je u veoma lošem stanju, uništeni su tereni Radničkog i Železničara, pa čak nema ni ranijih poljanica gde se pikao fudbal. Od nekadašnjeg fudbalskog centra Šabac je došao na periferiju, a najviše, naravno, gube oni koji najviše vole ovaj sport.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.