Sumrak Bukovičke banje 1

Jedna od najpoznatijih banja u Srbiji, Bukovička banja, beleži ovog leta lošije poslovne rezultate.

Dok su ostale banje, pre svih Ribarska, Vrnjačka i Sokobanja u „problemu“ jer gostima mesecima ne mogu da ponude više nijedno slobodno mesto, ovde ih ima napretek!

Turistički poslenici u gradu i banji pod Bukuljom okupili su se da ukažu i pokušaju da razreše problem.

– Bukovička banja ima izvanredne uslove za mnogo bolje rezultate u turizmu. Blizina Beograda je velika prednost u odnosu na ostale konkurente, ali nam to nije mnogo pomoglo. Zanemarili smo činjenicu da imamo odlične uslove za istorijski, zdravstveni i sportski turizam, što nas opet stavlja ispred konkurenata. Umesto da nam grad i banja vrve od gostiju, došli smo na nivo od pre dvadesetak godina, kada skoro nismo ni postojali kao banja – kaže Zoran Zečević, predsednik UO TO Aranđelovca.

Veliki broj Aranđelovčana uložio je znatna sredstva u otvaranju pansiona i smeštajnih kapaciteta. Ovim poslom bavi se oko sto poslenika sa skoro hiljadu ležajeva.

– Ni od koga nisam dobio nikakvu stručnu ni materijalnu pomoć za izgradnju. Poslujemo znatno lošije nego prethodnih nekoliko godina. Glavni razlozi su zatvaranje Akva-parka i odužena rekonstrukcija glavne ulice – izjavio je jedan od učesnika skupa.

– I ovi gosti koji dođu žale se na probleme koje moramo što pre rešiti. LJudi se najviše žale na veliki broj pasa lutalica po ulicama i parku. U gradu nisu postavljeni panoi koji obaveštavaju goste o značajnim događanjima i lokacijama. Posebno iritira i goste i nas znatno povećanje boravišne takse. Osim toga, zatvoreni su i izvori mineralne vode u parku, Đulara, Pobeda i Knjaz Miloš – kaže Slaviša Stanković, jedan od sugrađana kome je poslovanje takođe stalo.

Turistički poslenici, pre svih vlasnici pansiona, restorana i prodavnica, složni su u tome da problem u odnosu između Hotela „Izvor“ koji je vlasnik Akva-parka, sa opštinskim vlastima treba što pre rešiti. O ovom sukobu nedavno je govorio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ali za sada niko nije reagovao.

Posebna priča u krahu ovdašnjeg turizma su hoteli. „Staro zdanje“ i „Šumadija“, nekada ponos Srbije i Bukovičke Banje su više od decenije u raspadanju. Na ulazu u grad pre nekoliko godina postavljen je veliki pano koji upućuje goste u nepostojeće hotele. Opet je u pitanju već pomenuti sukob, a cenu plaća grad.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari