Janko Tipsarević je zabeležio pobedu u drugom meču trećeg kola Plave grupe Svetskog kupa u Diseldorfu, protiv Frančeska Pikarija (6:2, 6:3) i izjednačio rezultat u duelu sa Italijom na 1:1. Ovom pobedom Tipsarević je ostavio Srbiju u trci za finale prestižnog turnira u Nemačkoj, pa će o pobedniku Plave grupe odlučivati dubl.

Treći srpski teniser nijednog trenutka nije dozvolio protivniku ni pomisao da bi mogao da omogući svom timu konačnu pobedu, a Tipsarević je ranim brejkovima okončao oba seta velikom razlikom, i to samo za 72 minuta igre.

Učešće u odlučujućem duelu uzeće Nenad Zimonjić i Viktor Troicki, koji su u Diseldorfu već ostvarili dve pobede u igri parova, protiv Argentine i Rusije. Srbija i Italija bore se za prvo mesto u Plavoj grupi, koje vodi u finale, a protivnik pobedniku tog duela biće bolji iz duela Crvene grupe Nemačka – Švedska u kojoj je rezultat takođe 1:1.