Pošto je nedavno u leskovačku Opštu bolnicu dopremljen kotao, uskoro će najveća zdravstvena ustanova južno od Niša dobiti toplu vodu, koje nije bilo gotovo pola godine, pa su se pacijenti i zdravstveni radnici snalazili kako su znali i umeli.
U jednom trenutku, zbog nedostatka tople vode, ali i nesnosne buke koju su stvarali građevinski radnici, donedavno rukovodstvo Opšte bolnice predlagalo je da se svi radovi zaustave.

Pošto je nedavno u leskovačku Opštu bolnicu dopremljen kotao, uskoro će najveća zdravstvena ustanova južno od Niša dobiti toplu vodu, koje nije bilo gotovo pola godine, pa su se pacijenti i zdravstveni radnici snalazili kako su znali i umeli.
U jednom trenutku, zbog nedostatka tople vode, ali i nesnosne buke koju su stvarali građevinski radnici, donedavno rukovodstvo Opšte bolnice predlagalo je da se svi radovi zaustave. Do toga nije došlo, problemi i dalje postoje, a mnogi pacijenti, koji inače nemaju primedbe na angažovanje zdravstvenog osoblja, ogorčeni su jer smatraju da stanje nije onakvo kakvo bi trebalo da budu u jednoj zdravstenoj ustanovi koja ima oko 800 bolesničkih kreveta.
– Opšta bolnica je počela samostalno da radi 1. jula 2007. godine, a odvajanje Opšte bolnice i Doma zdravlja proteklo je bez posledica po pacijente – kaže Zoran Ćeranić, direktor Opšte bolnice u Leskovcu.
Ovde su, inače, obimni građevinski radovi počeli 2006. godine, a završeni krajem minule godine. Vrednost investicija je 4,5 miliona evra, a samo u opremu uloženo je 1,5 miliona evra. Tako značajno ulaganje, smatra Ćeranić, nije zabeleženo od sedamdesetih godina kada je počela da se gradi bolnica u Leskovcu.
Nedavno je u Opštoj bolnici do posla došlo 20 sestara i dva lekara i to, kako tvrdi direktor Ćeranić, po jasnim stručnim kriterijumima, a ne po stranačkoj pripadnosti.
Povoljne ocene o radu leskovačkog zdravstva mogu se čuti i u Domu zdravlja, koji takođe funcioniše kao samostalna organizacija od 1. jula minule godine. Između ostalog, ovde su dograđeni novi prostori za logopeda, citologiju i još neke službe. Svi zaposleni su obavezni da pohađaju i kurs poslovne komunikacije kako bi se popravile zdravstvene usluge. Očekuje se, ističe dr Miodrag Miladinović, predsednik Upravnog odbora Doma zdravlja, da sadašnja vojna ambulanta u Leskovcu dobije status zavoda za hitnu medicinsku pomoć, a tzv. stara zubna ambulanta preraste u regionalni dispanzer za sportsku medicinu.
U leskovčakom Domu zdravlja, čije zdravstvene usluge koristi oko 168.000 stanovnika, trenutno je najnepovoljnije stanje u Službi stomatologije. Zbog pomanjkanja posla i tržišnog načina poslovanja, lekari, medicinske sestre i zubni tehničari, primaju umanjene zarade. Zbog toga su stomatolozi poveli sudski spor, jer ocenjuju da je rukovodstvo Doma zdravlja, koje prima ,,normalne zarade’’, obavezno da obezbeđuje dovoljno posla, a zadatak zubara je da pružaju kvalitetne stomatološke usluge.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari