U odličnom ambijentu hale Pionir košarkaši Partizana uspeli su da savladaju dobru ekipu Cibone – 69:56 u 12. kolu Jadranske lige i na taj način učvrstili su se na liderskoj poziciji.

Partizan – Cibona 69:56

(18:14, 37:27, 47:38, 69:56)

Hala: Pionir. Gledalaca: 5.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Kolar (Slovenija) i Lovšin (Slovenija).

Partizan: Tepić8, Milošević, Rašić 9, Tripković 26, Veličković 10 (7 sk), Lazme 2 (11 sk), Aleksić, Vitkovac, Božić, Rakočević6, Veseli 3, Vraneš 5 (8 sk).

Cibona: Homan 5, Kus 9, Longin 3, Prkačin 3, Troha 5, Kupusić7, Andrić2, Halovej 18, Kaštropil, Zupčić, Print, Rožić4.

Kada se sumiraju utisci iz prvog dela utakmice može se konstatovati da su prvu četvrtinu obeležile brojne sudijske greške, koje su u osmom minutu prouzrokovale tehničku grešku Duška Vujoševića, kao i nešto bolji kontranapad crno-belih (18:14), dok je u drugoj deonici Uroš Tripković(26 p) svojim šutem iz bloka, sa četiri vezane trojke, u potpunosti zaslužio ulogu najboljeg pojedinca (37:27). Raznovrsnijom igrom u napadu srpski šampion je u 28. minutu poveo sa maksimalnih 15 razlike (45:30). Odličnim zagrađivanjem košarkaša Cibone, kao i sjajnim skokom (42 sk) crno-beli su sve vreme bili u prednosti od nekih desetak poena. Za kompletan utisak na meču pobrinuli su se Veličković(10 p, 7 sk) i Tepić(8 p, 4 as) u ofanzivnom aspektu igre, kao i Vraneš (8 sk, 5 bl) u izuzetno požrtvovanom pristupu kada je odbrana u pitanju. Idilična četvrta deonica potvrdila je konstataciju da je Partizan zaslužno slavio u meču sa Cibonom.