Tužiteljka Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Jasmina Paunović je izjavila da će osobe koje su juče uhapšene zbog tragedije u Novom Sadu biti puštene na slobodu ako im se u roku od 48 sati ne odredi mera pritvora.
Paunović je agenciji Beta kazala danas da u fazi predistrage postupajući tužilac sarađuje s policijom.
Navela je da je zadržavanje postupak koji sprovodi policija i da od tog trenutka teče rok od 48 sati do kada privedeni mogu biti pritvoreni ili pušteni na slobodu.
„Ukoliko u roku od 48 sati tužilac kod koga lice dovode ne stavi predlog sudiji za određivanje pritvora, može sam, na osnovu dokumentacije i saslušanja, da donese rešenje o ukidanju rešenja o zadržavanju i tada se lice pušta na slobodu“, objasnila je Paunović.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je juče da je privedeno 12 lica koja su učestvovala u rekonstrukciji Železničke stanice.
Danas su počela saslušanja osumnjičenih, ali do 14.30 časova nikome nije određena mera pritvora.
Među privedenima su osobe koje su na funkcijama postavljeni od strane Vlade Srbije: Goran Vesić, Jelena Tanasković, Nebojša Šurlan i Anita Dimovska.
Pri padu betonske nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra poginulo je 14 ljudi, jedna teško povređena devojka je umrla u nedelju, a lekari se bore za živote dvoje teško povređenih.
Stradali su Nemanja Komar (2007) iz Stepanovićeva, Andela Ruman (2004) iz Stare Pazove, Đorđe Firić (1971), Valentina Firić (2014) i Sara Firić (2018) iz Kovilja, Milica Adamović (2008) iz Kaća, Mileva Karanović (1948) iz Kaća, Sanja Arbutina Ćirić (1989) iz Kaća, Stefan Hrka (1997) iz Beograda, Miloš Milosavljević (2003) iz Knićanina, Đuro Švonja (1947) iz Stepanovićeva, Vukašin Raković (1955) iz Bukovca, Vasko Sazdovski (1979) državljanin Severne Makedonije, Goranka Raca (1966) iz Novog Sada i Anja Radonjić (2000) iz Paraćina.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.