Italijanska policija uhapsila je u Napulju 70 osoba osumnjičenih da su povezane s mafijaškim klanovima Kamore. Uhapšeni pripadnici klanova Kamore, Sarno i Paniko, optuženi su za niz krivičnih dela, ubistva, nelegalno posedovanje oružja, trgovinu drogom i iznuđivanje. Istragom je utvrđena aktivnost klana Sarno, koji je pokušavao da preuzme kontrolu nad oblastima koje je držao klan Paniko, a otkriveni su i počinioci šest ubistava i jednog pokušaja ubistva 2004.

Italijanska policija uhapsila je u Napulju 70 osoba osumnjičenih da su povezane s mafijaškim klanovima Kamore. Uhapšeni pripadnici klanova Kamore, Sarno i Paniko, optuženi su za niz krivičnih dela, ubistva, nelegalno posedovanje oružja, trgovinu drogom i iznuđivanje. Istragom je utvrđena aktivnost klana Sarno, koji je pokušavao da preuzme kontrolu nad oblastima koje je držao klan Paniko, a otkriveni su i počinioci šest ubistava i jednog pokušaja ubistva 2004. i 2005. Istragu je sprovela lokalna policija za borbu protiv mafije u saradnji sa karabinjerima iz Kastela di Čisterne.
Ljubljana – Učešću pripadnika Vojske Slovenije u kriznim žarištima, kao što su Kosovo, Avganistan, Irak i BIH, protivi se 59,1 odsto građana, dok se 37,4 odsto smatra to učešće poželjnim, pokazala je anketa lista Dnevnik. Najmanje poželjan je odlazak pripadnika slovenačkih vojnika u Irak: čak 82,8 odsto anketiranih protivi se toj ideji. U nepoželjne države spada i Avganistan.
Angažovanje vojske u Avganistanu ne podržava 78,8 odsto ispitanih, a podržava 18,5 odsto. Slovenija je uputila 52 vojnika u tu zemlju, a nedavno je otišao i kontigent od 53 pripadnika vojske.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari