U OŠ "Ljuba Nešić" u Zaječaru u toku ove školske godine biće sproveden Erasmus+ projekat 1Foto: OŠ Ljuba Nešić

U Osnovnoj školi “Ljuba Nešić” u toku ove školske godine biće sproveden Erasmus+ projekat  „Učenje kroz igru: zabavno i bezbedno“ („Learning by gaming: funny and safe“), za koji je škola dobila novčani grant od Evropske Unije.

Projekat je počeo 1. oktobra 2023.  i trajaće do 1. oktobra 2024. godine. Cilj samog projekta jeste unapređenje digitalnih kompetencija nastavnika i učenika kroz učenje, osnaživanje nastavnika sa kreiranjem digitalnog sadržaja u nastavi, ali i buđenje svesti kod dece o kvalitetnom i bezbednom provođenju vremena na društvenim mrežama i internetu.

Projektni tim je novembra i decembra prošle godine boravio na dvema mobilnostima u Italiji, nakon čega je usledila implementacija projekta kroz raznovrsne školske i vanškolske aktivnosti.

Na obuci „Učenje zasnovano na igri i gejmifikacija u nastavi“ u Firenci školu su predstavljale učiteljica Ljiljana Janković, nastavnica informatike Marijana Mladenović i nastavnica muzičke kulture Nataša Stanimirović.

One su se upoznale sa različitim digitalnim alatima za kreiranje kvizova, prezentacija, igrica i veštačkom inteligencijom, koji nastavne sadržaje donose na novi, zanimljiviji i kreativniji način učenicima kroz časove obrade i utvrđivanja gradiva.

“Na obuci „Digitalna dobrobit: novi izazov za učenike i nastavnike“ u Rimu školu su predstavljali pedagog Tatjana Milisavljević Petrović, nastavnica italijanskog jezika Marina Stanojlović Mirčić i nastavnik fizičkog vaspitanja Bojan Živković. Oni su se susreli sa različitim tumačenjima i statistikama o benefitima interneta, ali štetnosti nekontorolisane upotrebe društvenih mreža, što utiče na mentalni razvoj učenika”, ističu iz OŠ Ljuba Nešić u Zaječaru.

Majice koje nose članovi projektnog tima urađene su za ovu priliku i predstavljaju logo škole i naziv Erazmus projekta na engleskom jeziku.

Tokom januara članovi Erasmus+ tima su održali dve obuke za kolektiv škole: radionicu o učenju zasnovanom na upotrebi igrica i gejmifikacije u nastavi, kao i predavanje o dobrobiti i štetnosti društvenih mreža i interneta.

Obukama je, u dva dana, prisustvovalo 34 nastavnika i učitelja, odnosno preko 70 odsto nastavnog osoblja škole. Ono što sledi jeste diseminacija projekta – ogledni časovi i radionice, aktivnosti sa roditeljima, širenje rezultata projekta sa drugim školama i lokalnom zajednicom.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari