Na jednom od najmasovnijih džudo turnira na Balkanu, održanom u Mostaru 03. oktobra, na kome je učestvovalo 1.000 takmičara iz 75 klubova i 16 zemalja Evrope, džudisti JK VGSK iz Velikog Gradišta dostojno su reprezentovali Srbiju i osvojili četiri medalje i dva peta mesta.

P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }

Takođe u ukupnom plasmanu kao ekipa sa džudistima JK Lokomotive iz Vršca JK Omladinac iz Stepanovića i JK Pančevo iz Pančeva zauzeli četvrto mesto u ukupnom plasmanu. Za ekipu JK VGSK iz Velikog Gradišta nastupali su: Kadeti: Uroš Milošević, kategorija -55 kg, srebrna medalja. Stariji pioniri: Lazar Lazarević, kategorija +73 kg, zlatna medalja, Dušan Životić, kategorija -73kg, peto mesto, Petar Janković, kategorija -50 kg, peto mesto, Ana Milošević, kategorija -36 kg, zlatna medalja. Poletarke: Milena Selić, kategorija -25 kg, srebrna medalja.

Istog dana održavao se i memorijalni turnir „14. oktobar“ u Kraljevu, gde je učestvovalo 270 takmičara. Na tom takmičenju džudisti iz Velikog Gradišta osvojili su tri medalje. Mlađi pionir Marko Mratić u kategoriji +66 osvojio je zlatnu medalju, dok je Bojana Nedeljković u kategoriji -44kg zauzela peto mesto. Poletarci Lazar Milošević i Milan Ćirković u kategoriji -34kg zauzeli su prva mesta i osvojili zlatne medalje.