Vlada Srbije imenovala je na današnjoj sednici za predsednika Upravnog odbora Narodnog pozorišta pozorišnu producentkinju, upravnicu Zadužbine „Ilije M. Kolarca“ iz Beograda Jasnu Dimitrijević, kao i ostale članove tog odbora.
Za članove Upravnog odbora imenovani su redovni profesor Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu i operski pevač Nikola Mijailović, primabalerina i osnivačica Plesne škole „Ašhen Ataljanc“ iz Beograda Ašhen Ataljanc, docent Pravnog fakulteta u Beogradu Filip Bojić, distributer za kinematografiju i menadžer u kulturi sa iskustvom u marketingu i komunikacijama u kulturi, osnivač „Fame solutions“ Marko Čkonjević, solista Baleta beogradskog Narodnog pozorišta Dejan Kolarov i diplomirana pravnica Jasna Nuhović.
„Imenovanjem članova Upravnog odbora, nastavljeno je konstituisanje uprave Narodnog pozorišta, koje treba da modernizuje naš nacionalni teatar, uvede bogatiju i raznovrsniju produkciju, ostvari snažniju međunarodnu saradnju i koprodukciju i razvije obrazovne programe. Uz modernizaciju rada, neophodno je unapređenje uslova rada, što uključuje obnovu dela infrastrukture i bolju organizaciju rada“, navedeno je u saopštenju Vlade Srbije.
Na sednici Vlade Srbije odlučeno je da sportisti Draganu Ristiću za osvojenu zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u paraolimpijskoj sportskoj disciplini – vazdušna puška, koje je održano u decembru ove godine u Beogradu bude dodeljena novčana nagrada u iznosu od 20.000 evra u dinarskoj protivvrednosti.
Isti iznos za osvajanje ove medalje dodeljen je njegovom treneru Nenadu Pajiću.
Za osvajanje srebrne medalje na istom takmičenju, Vlada je dodelila nagradu od po 15.000 evra u dinarskoj protivvrednosti paraolimpijcu Dejanu Jokiću i njegovom treneru Vladimiru Pajiću.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Predlog zakona o centralnom registru stanovništva, kojim će se obezbediti stvaranje objedinjenog, ažurnog registra u elektronskoj formi.
„Uspostavljanjem Centralnog registra stanovništva smanjiće se nepotrebno opterećenje za građane i privredu, koji su do sada bili u obavezi da pribavljaju dokumenta u papirnom obliku, a istovremeno će se postići pozitivan efekat u oblasti zaštite životne sredine“, navodi se u saopštenju Vlade.
Dodaje se da će se formiranjem Centralnog registra stvoriti pravni osnov i trajni okvir za efikasan, pouzdan i siguran sistem funkcionisanja javne uprave, smanjiti troškovi administraciji i povećati bezbednost ličnih podataka.
Kako je objašnjeno tokom javne rasprave, Centralni registar stanovništva objediniće 11 evidencija o građanima koje se sada nalaze u pet baza – u bazi Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, Ministarstva unutrašnjih poslova, Centralnog registra obaveznog socijalnog osiguranja, Poreske uprave i Republičkog geodetskog zavoda.
Na sednici je usvojeno Rešenje o stavljanju na listu označenih lica, na osnovu predloga nadležnih državnih organa, a na osnovu opravdanog uverenja da je lice terorista, da finansira terorizam, da je uključeno u aktivnosti terorističke grupe ili sprovodjenje terorističkog akta, odnosno da je u vezi sa širenjem oružja za masovno uništenje.
Članovi Vlade usvojili su Zaključak o obavezi usklađivanja modela administrativnih procedura za obavljanje poverenih poslova.
„Ovim zaključkom obavezuju se nadležna ministarstva u čijoj je nadležnosti rad lokalnih samouprava, da najkasnije tri dana od dana početka primene propisa ažuriraju postojeće i izrade nove modele administrativnih postupaka“, navodi se u saopštenju Vlade Srbije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.