Kako je započela drugo kolo kvalifkacija za Ligu Evrope, Vojvodina je tako i dovršila – u velikom stilu. Novosadski tim je posle sjajne igre na svom terenu prošle nedelje sa deset igrača tokom skoro celog meča, na nivou bila i u gostima mađarskom Honvedu i ubedljivo trijumfovala sa 3:1 čime je zasluženo obezbedila prolazak u sledeću rundu gde se sastaje sa turskim Bursasporom, već sledećeg četvrtka u Novom Sadu, dok je revanš na programu 8. avgusta.

Ne može se reći da je utakmica bila preterano zanimljiva u prvih 15 minuta jer za to vreme nije viđen nijedan šut na gol. I pored uspavanke u prvom delu poluvremena Vojvodina je stigla do vođstva u 27. minutu kada je golman mađarske ekipe loše procenio let lopte, što je Nemanja Bilbija iskoristio i doveo Vojvodinu u vođstvo. Nedugo zatim srpski tim je duplirao prednost kada je Škuletić nadmudrio odbranu rivala i prebacio loptu ka Alivodiću koji je bio precizan za novo slavlje Vojvodine. Sve je išlo u korist gostujućeg tima, da bi u 44. minutu prednost smanjio Drisa Dijara fantastičnim golom koji Delač nije mogao da spreči, što nije ugrožavalo izabranike Marka Nikolića, ali je svakako ukazivalo da treba biti oprezan do poslednje sekunde. Domaća ekipa je znala da ima šanse i nije se predavala, a ofanzivna igra krasila ih je na startu drugog poluvremena što na sreću Vojvodine nije promenilo rezultat. I pored velikih napora Honveda, do novog pogotka ipak je stigao gostujući tim u 64. minutu kada je Stojan Vranješ postigao gol nakon što mu je Bilbija precizno spustio loptu glavom.

Vojvodina je duplom pobedom donela jedan bod srpskim klubovima koji će se računati u kvalifikacijama za narednu godinu.