Prvi dan vanrednog stanja u sedam opština juga Srbije protekao je znaku „vanredne kupovine i uvećanja kućnih zaliha strateškim namirnicama“.
Najviše se kupovalo brašno, ulje, šećer, so, higijenski materijal…
U Vranju zabeležene su gužve u marketima u centru grada, gde je uz prisustvo radnika obezbedjenja poštovano pravilo o ulasku najviše 50 kupaca koji mogu da se nadju u prodajnom objektu. Čekalo se u redovima, sa manjom i većom nervozom.
Najveća potražnja bila je za higijenskim maskama i sredstvima kojih , sem rukavica, nije bilo u gotovo svim vranjskim apotekama.Kupovali su se vitamini, ali i čekalo u diguim redovima za nabavku lekova po terapiji lekova iz redovne terapije.
Kafići i restorani koji imaju baštu na osnovu odluke štaba za vanredne situacije Grada Vranja, danas su radili do osam do 16 sati. Zatvorene su sve sportske kladionice, teretane i sportski objekti.
Gradski štab kojim presedava dr Slobodan Milenković, gradonačelnik Vranja naložio je u svojim merama izmedju ostalog i dezinfekciju svih školskih objekata. U svim osnovnim i srednjim školama taj proces trajao je od sinoć do danas kasno popodne i biće nastavljen.
Iz Preduzeća Kavim – Jedinstvo, potvrdjeno je novinaru Danasa, da su sve lokalne linije na području Pčinjskog orkuga normalno funkcionisale uz pojačane mere higijenske bezbednosti, kao da i dalje redovno funkcioniše saobraćaj prema Beogradu i Novom Sadu, uz manji broj putnika.
Najveći broj ljudi tokom popodneva na centralnim gradskim ulicama u Vranju bili su penzioneri, zbog lepog vremena, ali i vanredne nabavke, ali je taj broj nakon što se proširila vest o mogućim drakonskim novčanim kaznama naglo smanjio.
U sedam opština Pčinjskog okruga do sada ni je zabeležen ni jedan slučaj zaraze virosom Covid-19.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.