Zoran Radovanović: Direktor u odlasku 1Foto: V. T.

Gotovo je groteskna vest da je Zoran Radovanović, direktor Kliničkog centra Niš, tužio zdravstvenu ustanovu na čijem je čelu, za neisplaćivane dnevnice u periodu od osam godina.

Interesantno je i to da je od uprave KC zahtevao da mu se isplati 300.000 dinara, mada nije dostavio naloge za putovanja, te da je nakon odbijanja njegovog zahteva presavio tabak i podneo tužbu Osnovnom sudu u Nišu.

Činjenica da je Radovanović zahtevao da mu se isplate zaostale dnevnice 27. jula ove godine, u jeku drugog talasa korona virusa, i u trenutku kad je mesecima na bolovanju, nije iznenadila dobre poznavaoce prilika u niškom KC.

Naime, Radovanović se, prema njihovom mišljenju, na taj korak odlučio tek kad mu je kristalno bilo jasno da neće opet biti izabran.

Radovanović je na čelo niškog KC postavljen septembra 2012. kao kandidat SPS. Međutim, iako je Upravni odbor KC još 2011. predložio Radovanovića, nije izabran zbog sukoba između SPS i URS, koji je uzdrmao čak i Vladu Srbije.

Pobedio je Borislav Kamenov (URS), a Radovanović je postao njegov zamenik. Godinu i po kasnije Radovanović je posle niza peripetija, ipak, seo u fotelju najznačajnije zdravstvene ustanove na jugoistoku Srbije.

Biće upamćen kao direktor koji je februara 2015. svog pomoćnika Sašu Živića smenio „uživo“, jer se uključio u program lokalne TV stanice na kojoj je Živić kritikovao stanje u zdravstvu.

Na zvaničnom sajtu KC objavio je otvoreno pismo „Vapaj direktora“ u kome moli sve „kolege, prijatelje, političare i ostale da ga ne zovu i ne urgiraju za zaposlenje“.

Bio je direktor 2017. godine, kad je posle nekoliko decenija propadanja, najzad završena izgradnja nove zgrade KC u Nišu. Radovanović se trudio da sa novinarima gradi „prijateljski odnos“, ali je otežao rad onima koji su kritički izveštavali o situaciji u KC.

Zabranio je direktorima klinika, kao i svim zaposlenima da govore za medije bez njegovog odobrenja.

U jeku epidemije korona virusa novinari nisu mogli da dobiju zvaničnu izjavu direktora Infektivne ili neke druge klinike o broju inficiranih, obolelih i preminulih u Nišu, koji je označen kao grad u kome je „prikriven“ najveći broj umrlih od korone u Srbiji.

Rođen je 1970. godine.

Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Nišu, gde je magistrirao i doktorirao, a sada je redovni je profesor. Predavač je po pozivu u Banjaluci i Kragujevcu.

Završio je specijalizaciju radiologije.

Član je SPS od 1995, bio je predsednik predsednik niških socijalista, član Glavnog odbora i narodni poslanik. Dobitnik je nagrade “ 11. januar“ najvećeg priznanja grada Niša. Ponosi se time da je bio pripadnik 63. Padobranske brigade.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari