Zrenjanin: Voda neprijatno smrdi 1Foto: JKP Vodovod Zrenjanin

Zrenjaninska voda u vodovodnom sistemu smrdi danima. To je još jedna, od mnogih loših vesti o vodi koja je zabranjena za upotrebu od 2004. godine.

Smrad je toliki da dugo nakon puštanja vode iz česme miriše i okolina. S obzirom da je praznik, nije moguće dobiti objašnjenje u nadležnom JKP “Vodovod”.

Na sajtu ovog preduzeća, sem Uskršnje čestitke i podataka o radnim danima službe naplate, nema objašnjenja šta se dešava sa vodom u gradskoj vodovodnoj mreži. Pre nekoliko nedelja novoizgrađeni prečistač vode prestao je sa radom.

Investitor je naveo da je pogon isključen zbog nečistoća koje su se pojavile na filterima. Otada se grad snabdeva vodom kao i pre, iz izvorišta.

Povodom isključenja prečistača zbog nečistoća, direktor Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, koga je UG “Zajedno za vodu” predložio da bude jedan od članova komisije koja će kontrolisati puštanje u pogon postrojenja za prečišćavanje vode, situaciju sa nečistoćama je ocenio “nemogućom”.

– Kako je moguće da stručni ljudi iz ove oblasti,ako ih je uopšte i bilo, ne predvide da će biti mehaničkih nečistoća, peska, kamenčića, u sirovoj vodi? Postavlja se pitanje kako je moguće da filteri nemaju potreban kapacitet i kvalitet da to može da se iznese – pita Zoran Sandić, potpredsednik DSS.

On podseća da su se pre mesec dana, lokalna vlast i sam investitor hvalili dobijenom sanitarnom dozvolom, koju inače dobija svaki manji ugostiteljski objekat.

-Dobijena dozvola nema nikakve veze sa kvalitetom vode, nego je poslužila za zamagljivanje očiju javnosti i građana našeg grada.

Mi se plašimo da ovaj zastoj u radu, a vezan za „mehaničke nečistoće“ i navodnu ugradnju dodatnih filtera, jasno govori da smo, na žalost po građane, bili u pravu i da u bližoj budućnosti građani neće dobiti zdravu pijaću vodu u svojim domaćinstvima. Po svemu sudeći, problemi se gomilaju, a građanima ostaje da trpe nečije neznanje i nemar i da nastave da osiromašuju svoj kućni budžet kupovinom flaširane vode – navodi Zoran Sandić.

O tome koliko Zrenjanin učestvuje u podizanju prečistača vode novcem građana podseća lokalni odbornik DJB Aleksandar Korovljev, koje je zatražio odgovor zašto se iz budžeta svake godine plaća 6,7 miliona dinara za bankarske garancije za prečistač vode i zašto je Skupština Zrenjanina nedavno usvojila odluku da ove godine bankarske garancije plati preko 9 miliona dinara.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari