Imala je Mega Vizura poslednji napad od pet sekundi i šut za pobedu, ali je Jokić promašio pod pritiskom dobro raspoređenih izabranika Dejana Radonjića pa je trofej Kupa Radivoja Koraća i drugu godinu za redom ostao na Malom Kalemegdanu – 81:80 (15:31, 27:11, 19:18, 20:20).

Crvena zvezda – Mega Vizura 81:80 (15:31, 27:11, 19:18, 20:20)

Hala: Pionir. Gledalaca: 7.500.

Sudije: Belošević, Jovčić, Vojinović.

Crvena zvezda: Rebić, Lazić, Blažič 12, Simonović 7, Marjanović, Radenović 6, Katić 21 (12 sk), Tejić, Nelson 15, Dženkins 20 (5 as), Stojanović, Dragićević.

Mega Vizura: Reljić, Krstić, Dangubić 10, Đoković, Avramović 1, Micić 18 (9 as, 4 sk), Luković 4, Radović 12, Miljenović 7, Jokić 10, Varda 18, Tijanić.

Imali su „gosti“ iz Smedereva u Pioniru šansu za vođstvo i u prethodnom napadu ali je Ratko Varda, nakon pogođene trojke za izjednačenje (80:80), promašio iza linije 6,75, a Čarls Dženkins polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja sačuvao „Žućkovu levicu“ u vitrinama Zvezde.

Ušla je Mega Vizura u veliko finale sa jasno zacrtanim ciljem, da trčanjem, kombinacijama i šutem nadmudri iskusniju odbranu Zvezde. Predvođeni reprezentativcem Srbije Vasilijem Micićem, koji je na kraju proglašen za najkorisnijeg igrača finala sa 18 poena i devet asistencija, te Nemanjom Dangubićem, izabranici Dejana Milojevića su držali prednost veći deo prve četvrtine. Presing po celom terenu i igra dva na dva, uz odličan šut, doneli su Megi veliku prednost na kraju prve četvrtine, a onda i maksimalnih „plus 18“ na startu druge deonice (33:15). Uvidevši da mora da brani tečnu igru formalnih gostiju, Radonjić je postavio zonsku odbranu koja je do odlaska na veliki odmor dala rezultata. Zvezda je u potpunosti zaustavila šut Mege, uspostavila svoju igru i na isteku 20. minuta izjednačila (42:42).

Slovenački reprezentativac Jaka Blažič, Amerikanac Čarls Dženkins i Raško Katić nastavili su da zadaju probleme Milojeviću, a kada se Zvezda odvojila na 57:48 svih 7.500 navijača u Pioniru pomislilo je da je meč prelomljen. Međutim, Micić spolja i Ratko Varda pod obručima uhvatili su priključak i držali ga do samog kraja. Mega Vizura ipak nije imala snage da priredi prvorazredno iznenađenje, već je trofej Kupa Srbije po sedmi put otišao u vitrine na Malom Kalemegdanu.

Simonović: Ovako je slađe

– Rekli smo pre turnira da nema favorita jer se igralo tri meča u tri dana. Mega je bila dobro spremljena, nije imala šta da izgubi i igrala je rasterećenije. To nas je koštalo neizvesne utakmice, ali ovako je slađe – istakao je nakon odbranjenog trofeja kapiten Zvezde Marko Simonović.

Katić: Upornost i publika doneli trofej

– Uspeli smo da pobedimo zahvaljujući našoj upornosti, ali i velikoj podršci navijača bez kojih ne bismo mogli. Najvažnije je da smo odbranili trofej, sada nam ostaje da analiziramo slabosti iz ovog finala i da se okrenemo narednim izazovima u drugim takmičenjima – rekao je nakon finala centar Zvezde Raško Katić koji je proglašen za najefikasnijeg pojedinca završnog meča.