Nastavlja se protest malinara, traži se ostavka Nedimovića i razgovor sa Vučićem (VIDEO)

Neuspešni pregovori malinara i hladnjačara u Užicu

Ostavite komentar


  1. Hladnjacari su stvarno pokvareni,ako imaju zalihe oni to treba da kazu pred sezonu a ne da puste ljude da sade pa sad nemaju gde malinu

  2. Prevelika ponuda maline uz stagnaciju potrošnje, uslovila je pad cena na svetskom tržistu, što je uz pad vrednosti evra u Srbiji, domaće izvoznike dovelo do ozbiljnih teškoća.Trenutno, cena prvoklasnog „rolenda“ na svetskom tržistu kreće se između 1,2 i 1,3 eura, a „griza“ od 90 centi do jednog eura.Na Cileanskim sajtovima i ponudama njihov rolend sorte „heritige“ je u ponudi na 2400 USA/ DOLARA/TONA (isporuceno -evropske luke). E sad treba znati koji su dodatni troškovi, kako fiksni tako i varjabilni i doći do realne cene pri predaji.Hladnjačari u Srbiji sada se žale da su se preračunali, kako u kalkulaciji otkupnih cena maline ovogodišnjeg roda, u proceni izvozne cene. I kao što su to ranijih godina činili proizvođači, sada izvoznici maline pomoć traže od države – u vidu subvencija izvoza i kamata na kredite.
    To je istina a ostalo !?

    1. Pokusavalo se i u februaru sa dogovorom cene maline u startu ali hladnjacari odbijaju bilo kakvo dogovaranje vec kako njima odgovara..

  3. Prestaće onog trenutka kad im Vučić kaže da prestanu, budite ubeđeni u to….

  4. U australiji kilo maline u marketu kosta $75 00 dollara kilogram to ti je pet hijlada dinara za jedan kilogram

  5. Turci su uzimali tkz desetak ovi pokupiše sve, što kroz bedne ponižavajuće cene što kroz gorivo i ostale namete.što nam rade ljubojević ne kaže tu cenu za iduću godinu pa da ovaj slomivrat lepo povadimo a oni neka preprodaju poljsku kako su i radili prošle godine.

  6. Ajte bre od Nedimovića nikada boljeg nećete imati! Da njega nema i gore bi bilo!

  7. Чим су произвођачи малина у свој захтев ставили смену министра, одмах је то престао бити бунт због економских разлога и постао политички скуп.

  8. Da nije bilo uvoza iz Bosne i sa Kosova, hladnjacari ne bi imali problem sa zalihama iz prosle godine. Ako drzava nema nista sa tim, zasto su onda isli u GOS-u kada je bio strajk, a to je, kako kazu, privatna firma? U normalnim drzavma, ako dodje do poremecaja na trzistu, stiti se nesto sto donosi stotine miliona eura deviznog priliva, posebno kada je rec o poljoprivredi. Normalna drzava nikada ne bi dozvolilia da se ovako nesto dogadja sa proizvodjacima. Zna se sta moze da regulise trziste, a sta ne!

  9. i dok traju protesti,dok se drzavni vrh ne oglasava,malina se uveliko bere i prodaje po sramnoj ceni… kad prodje rod slozice par recenica i svake godine isto.takodje je velika steta sto ove komentare niko ne cita,toliko nas sve drzava ceni…necemo mi u EU nikad uci

  10. Svi ovi problemi su vezani za nas mentalitet. Kako ? Zato sto malinari iz istog kraja nisu sposobni da se udruze i naprave hladnjacu, pa da je sami prodaju kome i za koliko hoce….ali zato ocekuju sve od drzave….kao i svi koji se bave poljoprivredom….moreee

Ostavite komentar


Ekonomija

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. novembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Srđan Gojković Gile, muzičar

Pozivam sve one koji čitaju Danas da ga podrže tako što će se učlaniti u Klub čitalaca Danasa i tako podržavati nezavisno novinarstvo.