Mihajlović: Strateški položaj aerodroma 1

Potpredsednica Vlade Srbije Zorana Mihajlović obišla je danas renoviranu zgradu Aerodroma „Konstantin Veliki“ u Nišu, u koji je za manje od godinu dana u proširenje terminala i opremu uloženo oko 70 miliona dinara, saopšteno je iz njenog kabineta.

Mihajlović je istakla da je pre dve godine ovaj aerodrom imao 1.225 putnika, a velikim zajedničkim timskim radom stiglo se do toga da ih ove godine već ima 140.000.

Prema njenim rečima, radi se na tome da se u narednim godinama, do 2020. godine, broj putnika na niškom aerodromu poveća na 550.000, možda i više.

I kargo prevoz je u protekle dve i po godine povećao obim šest puta.

Niški aerodrom, kako je rekla Mihajlović, trenutno ima 11 linija – za Bazel, Malme, Meningen, Ajndhoven, Dortmund, Diseldorf, Berlin, Bratislavu, Milano, Stokholm i Cirih.

„Konstantin Veliki“ je regionalni aerodrom, a Niš je veoma važan za Srbiju i zapadni Balkan. Na nama je da iskoristimo strateško mesto Niša. Mnogi su pričali o liderskoj poziciji ovog grada, a mi pokušavamo kroz rezultate da to i pokažemo“, rekla je Mihajlović.

Ona je dodala da je u prethodnom periodu Vlada ulagala u aerodrom u Nišu i da će to i nastaviti, a plan je da ukupna ulaganja budu oko 6,5 miliona evra.

Prema njenim rečima, oko četiri miliona evra će biti uloženo u toranj i proširenje terminala, a planirano je i ulaganje od dva do 2,5 miliona evra za uređaje za sletanje i poletanje po lošem vremenu.

Gradonačelnik Niša Darko Bulatović je poručio da Aerodrom „Konstantin Veliki“ ne bi preživeo bez podrške potpredsednice Mihajlović i njenog ministarstva.

Zahvaljujući državi uspeli smo da stanemo na noge i da zajednički stvaramo uslove da se aerodrom razvija i da bude ne samo niški, nego i celog jugoistoka zemlje i šire, rekao je Bulatović.

Prema njegovim rečima, trenutno se izvode radovi na daljoj rekonstrukciji terminalne infrastrukture, izgradnji nedostajućeg hangara i na parking prostoru, vredni 7,5 miliona evra.

Na zgradi aerodroma, koja je napravljena pre 30 godina, u sanaciju krova i fasada i u povećanje broja šaltera, kojih sada umesto dva ima četiri, uloženo je 30 miliona dinara, a 40 miliona uloženo je u opremu, pre svega u novi rendgen aparat za pregled putnika i ručnog prtljaga.

Druga faza rekonstrukcije počinje 2018. godine, a cilj je povećanje, odnosno dupliranje kapaciteta terminala, navodi se u saopštenju. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari