Vranjanci i večeras neumorni u "sačekušama" za šećer 1Foto: V.Ristić/Danas

Ranijih dana, a posebno večeras ispred više nacionalnih hipermarketa u Vranju novinar Danasa registrovao je grupe građana koji čekaju „kamion koji dovozi šećer“.

Ispred hiper marketa u donjem delu grada novinar je zatekao u 20.30 časova manju, ali vrlo agresivnu grupu od desetak muškaraca i žena, od kojih su u većini penzionerskih godina.
– Šećera večeras svakako neće biti – kaže prodavačica koja izlazi da se obrati okupljenima.

-Tako ste i prošli put rekli, pa nam je javljeno da kamion stiže u 21,15 časova -odgovara vrlo agresivni stariji muškarac, zaštićen sa trižene koje sa sobom nose velike torbe.

U hiper marketu, jedna od prodavačica, je novinaru Danasa rekla, da je „danas po prijavi građana, zbog navodnog sakrivanja šećera u magacinu ovde boravili tržišni inspektori“.

-Da li bi ovaj objekat radio, da je otkriveno i kilogram šećera u magacinu, ali smo pod velikim pritiskom, poslednja dva meseca – rekla je novinaru Danasa, dežurna prodavačica.

Hiper market kod autobuske stanice u Vranju biće pod opsadom desetak vrlo agresivnih građana, koji tvrde da u“kući nemaju ni kologram šećera“, po svoj prilici tu će stajati do 22 sata kada se i objekat zatvara.

Ranije danas

– Reč je o jednoj te istoj grupi ljudi za koje čujemo da su povezani na društvenim mrežama i odakle „dobijaju informacije kada i gde stiže šećer“ u našim prodajnim objektima – objasnila je za portal Danasa prodavačica u hiper marketu.

Ona je navela da je „građanima saopštila da tokom večeri neće biti isporuke šećera, jer rade do 21 sat“, našta su okupljeni rekli „da oni imaju pouzdane informacije da šećer večeras stiže“.

– Nama je šećer neophodan, i zato čekamo danonoćno, jer uvek stigne i drugi ga razgrabe – kaže nam starija Vranjanka, koja na opasku novinara Danasa da „prodavci sumnjaju da oni šećer kupuju i preprodaju po ceni od 160 dinara drugim licima“ uzvraća: „Sram te bilo, ti očigledno piješ kafu bez šećera“.

Prodavci iz velikih hiper marketa gde tokom nedelje u najmanje dva navrata stiže ova namirnica navode „da nisu u stanju da ispoštuju odluku po kojoj svaki potrošač može da kupi najviše četiri kilograma šećera“.

Od početka nestašica šećera u Vranju se mogu čuti priče među građanima „da bogati ugostitelji i trgovci angažuju penzionere da za njih kupuju šećer, koji oni onda preprodaju po znatno višim cenama“.

 

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari