
Sanitarna inspekcija, uz asistenciju Kosovske policije, danas je izvršila kontrolu u više ugostiteljskih objekata u Severnoj Mitrovici. Među lokacijama koje su kontrolisali, našla se i bolnička kuhinja. Prema rečima direktora KBC Kosovska Mitrovica Zlatana Eleka, oni su tražili rešenje za korišćenje prostora.
„Kao što ste svedoci, danas na 17. mart u kuhinju, koja je izmeštena za potrebe KBC, u kome trenutno leži 480 pacijenata, došla je sanitarna inspekcija iz opštine i Prištine“, kazao je Elek i naveo da ih prethodno nisu obavestili o poseti.
Došli su, kako je kazao, sa određenim zahtevima i da vide funkcionisanje kuhinje koja je u sklopu KBC Kosovska Mitrovica.
„KBC Kosovska Mitrovica je institucija koja funkcioniše u zdravstvenom sistemu Republike Srbije. Posle razgovora, sanitarni inspektori su napustili objekat uz obavezu da im dostavimo rešenje za korišćenje prostora koje nam je izdato od JKP Standard“, istakao je Elek.
Pored bolničke kuhinje, inspektori su ušli u restoran „Tri šešira“ i „BB“, ali i par objekata u Bošnjačkoj mahali.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.