Učesnici osmog protesta „Srbija protiv nasilja“ u Beogradu još jednom su pročitali zahteve protesta i najavili da se od njih neće odustati, a slične poruke mogle su da se čuju i u ostalim gradovima širom Srbije.
Na protest „Srbija protiv nasilja“ pozvale su opozicione parlamentarne grupe Ujedinjeni, Narodna stranka, Demokratska stranka, Zajedno-Moramo, Zeleno-levi klub, Ne davimo Beograd, koji su naglasili da protest nije politički.
Među zahtevima protesta je smenjivanje ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića, direktora Bezbednosno informativne agencije Aleksandra Vulina, članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije i rukovodstva Radio televizije Srbije, i gašenje štampanih medija i ukidanje nacionalnih frekvencija televizijama koje promovišu nasilje i mržnju. Povod za organizovanje protesta bile su dve tragedije u kojima je početkom maja, u Beogradu i u okolini Mladenovca, ubijeno 19 osoba.
Evo kako je protest izgledao u slikama:
Sve informacije u vezi s protestom mogli ste da pratite u Danasovom BLOGU.
Zoran Stojiljković, profesor Fakulteta poltičkih nauka, izjavio je na N1 televiziji da je važno da se protesti prošire, pošto bi se ovako stekao utisak da se protest dešava samo u Beogradu.
Zoran Hamović, član Poketa slobodnih građana izjavio je da „ovo nije samo protest protiv onih koji nasilje čine, već protiv onih koji nasilje generišu„.
Lider pokreta Ekološki ustanak Aleksandar Jovanović Ćuta izjavio je na protestu „Srbija protiv nasilja“ da građani i organizatori tih okupljanja ostaju pri zahtevima i istakao značaj širenja protesta na manje sredine u Srbiji.
“Ne želim da nas ovo društvo uči nasilju i mržnji. Studenti hoće da žive u društvu gde se nagrađuju najbolji, a kažnjavaju najgori”, poručio je student Blagoje Rozgić.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Zoran Lutovac izjavio je danas na protestu „Srbija protiv nasilja“ da građani zahtevaju jedino da žive normalno u zemlji bez bilo kakvog oblika nasilja i mržnje.
Politikolog Boban Stojanović, kaže da ima strah da su ovi protesti postali nešto uobičajeno, nešto što se dešava, a ne nešto na šta vlast reaguje.
Pavle Cicvarić i Lazar Simić, studenti Fakulteta političkih nauka, kazali su da je lep osećaj govoriti pred ljudima, a naročito kad se može poslati lepa poruka.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.