Otkrće kugli kod obala Nove Gvineje dolazi usred sve veće pažnje američkog Kongresa na NLO-e
Vrhunski fizičar sa Harvarda tvrdi da je možda otkrio ostatke vanzemaljske ‘svemirske letelice’ na dnu okeana, piše Dejli mejl, a prenosi Jutarnji list.
Profesor Avi Loeb — predsedavajući odeljenja za astronomiju Harvarda od 2011. do 2020.godine koji je sada šef projekta Galileo za lov na vanzemaljce univerziteta Ivi League — proveo je dve nedelje pretražujući dno Tihog okeana u potrazi za fragmentima meteora iz 2014. koji se srušio u blizini Papue Nove Gvineje.
Veruje se da je meteor, nazvan IM1, nastao u međuzvezdanom prostoru.
Njegov tim je pronašao 50 sićušnih fragmenata gvožđa u obliku kugle, za koje je rekao da moraju da potiču iz „prirodnog okruženja osim Sunčevog sistema ili vanzemaljske tehnološke civilizacije.“
Profesor Loeb je godinama tvrdio da je Zemlju možda posetila međuzvezdana tehnologija.
Godine 2017., međuzvezdani objekat pod nazivom Oumuamua prošao je kroz Sunčev sistem i dok većina naučnika veruje da je to bio prirodni fenomen, profesor Loeb je tvrdio da bi mogao biti vanzemaljskog porekla.
Nakon otkrića Oumuamua 2017. godine, profesor Loeb je tvrdio – uprkos mnogim kritikama – da je više međuzvezdanih objekata verovatno prošlo pored Zemlje.
U njegovu korist, jedan student je 2019. godine otkrio da je vatrena lopta velike brzine iz 2014. godine, meteor IM1, takođe imala međuzvezdano poreklo, pre Oumuamue.
Trenje vazduha je zapalilo IM1 u vazduhu dok se spuštao ka Zemlji, ostavljajući za sobom trag kapljica rastopljenog gvožđa.
To se dogodilo 8. januara 2014. godine.
Otkriće da se ovi međuzvezdani metalni fragmenti mogu izvući iz Pacifika snažnim magnetima dovelo je do najnovije misije Loeba i njegovog Galileo tima.
– S obzirom na veliku brzinu IM1 i abnormalnu snagu materijala,“ rekao je Loeb za Fox News ove nedelje, „njegov izvor mora da je bilo prirodno okruženje osim Sunčevog sistema ili vanzemaljska tehnološka civilizacija.
IM1, primetio je Loeb, „je zapravo čvršći i ima materijalnu snagu koja je veća od bilo koje svemirske stene koju je NASA inventarisala. To ga čini prilično neobičnim.’
On nije odbacio ideju da bi ovi misteriozni ostaci gvožđa sa IM1 mogli biti prvi čvrsti dokaz da se ‘svemirski brod’ iz ‘vanzemaljske tehnološke civilizacije’ srušio na našu planetu.
Harvard’s Avi Loeb says 50 microscopic spherules recovered from Pacific could be from ‘alien probe’ https://t.co/8mNx1Ci0QC pic.twitter.com/PgzyRC1MKw
— Daily Mail U.K. (@DailyMailUK) June 28, 2023
Dvadesetak ljudi, uključujući naučnike iz ekspedicije projekta Harvard Galileo, posadu broda i dokumentarne filmove, isplovilo je iz ostrvskog grada Lorengaua 14. juna na brodu Silver Star.
Tokom svog dvonedeljnog putovanja preko Pacifika, koje se završava kasnije ove nedelje, tim Galilea je pretražio morsko dno u potrazi za tragovima IM1 krhotina, vukući dubokomorske magnetne opreme duž poslednje poznate putanje vatrene lopte.
„Perle su pronađene prvenstveno duž najverovatnije putanje IM1“, primetio je Loeb u nedavnom javnom časopisu objavljenom na Medium.com, „umesto u kontrolnim regionima koji su udaljeni od njega“.
Istraživači su doneli instrumente za preliminarnu analizu na Silver Star, ali pravi posao će početi kada Loebov tim proučava misteriozne gvozdene kugle sa preciznijom laboratorijskom opremom kod kuće.
Otkriće kugli kod obala Nove Gvineje dolazi usred sve veće pažnje američkog Kongresa o NLO-ima.
Ove nedelje, senator Marko Rubio je otkrio da je čuo od visokih zvaničnika da SAD sprovode nekoliko ilegalnih prikupljanja srušenih NLO ostataka.
Ali, bez obzira da li se pokaže da je objekat inteligentno napravljen ili prirodnog porekla, Loeb je rekao da je otkriće materijala izvan našeg solarnog sistema već „istorijsko“ i „uspešno“.
Loeb je izazvao kontroverzu i potrošio milione iz nezavisnih budžeta za svoju potragu za svemirskim materijalima koji bi mogli biti dokazi ili artefakti vanzemaljskih civilizacija koje istražuju naš solarni sistem.
Prošle godine su naučnici i poverljivi tehničari iz američke svemirske komande potvrdili Loebove i Sirajjeve proračune međuzvezdane putanje IM1, navodeći u zvaničnom pismu NASA-i da su 99,999 posto sigurni da je objekat došao izvan dometa našeg Sunca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.