Da li izbegavate čišćenje fržidera i zamrzivača jer će vam oduzeti puno vremena? Uz trik koji sledi to ćete učiniti u tren oka. Ukoliko biste ga isključili i pričekali da se led otopi pre čišćenja, postoji način da se ovaj proces znatno skrati, piše metrpolitan.si.
Navedeno uputstvo je ujedno i uputstvo proizvođača, pa nema ništa loše u tome da ih se i dalje pridržavate. Definitivno nemojte da radite ništa što proizvođač ne savetuje.
Korisnici grupe Mrs. Hinch Cleaning Tips and Tricks na Facebook-u predložili su različite načine odmrzavanja frižidera „neklasičnim“ metodama. Da li ste već isprobali nešto od ovoga?
Najpopularniji savet bio je onaj sa fenom: „Isključite zamrzivač, stavite posude i peškir tako da voda ulazi u njih i uzmite fen u ruke. Biće vam potrebno 10 minuta.“
Drugi su se složili sa savetom i dodali da je potrebno neko vreme „sušiti“ toplim, a neko vreme hladnim vazduhom. Ne stavljajte fen preblizu leda i zamrzivača. Tako glasi većina odgovora, pa se isplati isprobati tehniku.
Prilikom čišćenja nemojte da pravite sledeće greške:
Nemojte da odlažete – što duže odlažete, to će se više bakterija nakupljati u vašem zamrzivaču i ugroziti vaše zdravlje. Stoga, budite redovni!
Nemojte da preskočite „veliko“ čišćenje zamrzivača. U redu je samo da prebrišete i brzo očistite zamrzivač s vremena na vreme, ali trebalo bi da uradite temeljno čišćenje barem jednom mesečno.
Ne ostavljajte pokvarenu hranu ili hranu kojoj je istekao rok trajanja u frižideru. Ovo je idealno za buđ i bakterije koje se brzo proširuju na drugu hranu.
Ne stavljajte vruće rešetke u zamrzivač ako ste ih izvadili i oprali pod vrućom vodom. Ostavite ih da se ohlade na sobnoj temperaturi kako biste sprečili pucanje stakla zbog niskih i toplih temperatura.
Ne koristite jaka sredstva za čišćenje, jer ćete vratiti hranu u zamrzivač. Dovoljni su sapun i mlaka voda.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.